18,0 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Palto Kitap Açıklaması

 


"Önüne ne pahasına olursa olsun ulaşacağı bir hedef koyan insanlar gibi kendini şimdiden daha hayat dolu hissediyor, karakteri güçleniyordu. Yürüyüşünde ve hareketlerinde kararsız ve ikircikli ne varsa gitmiş, gözlerinde yeni bir ateş parlamaya başlamıştı. Hatta en cüretkar hayallerinde bazen paltosuna sansar kürkü bir yaka diktirmeyi bile kurar olmuştu."

"Küçük adam"ın çektiği sıkıntılar, maruz kaldığı eşitsizlik ve acılar bu uzun öykünün başkahramanı Akakiy Akakiyeviç'in hayatı üzerinden yalın bir gerçekçilikle anlatılıyor. Böylesi bir anlatım, her ne kadar dönemin Çarlık Rusya'sında büyük tepki alsa ve Gogol, Rus insanını aşağılamakla suçlansa da, Rus edebiyatında büyük bir çığır açıyor.

"Hepimiz Gogol'un Palto'sundan çıktık."
-Fyodor Dostoyevski-

"Gogol'un Palto'da sergilediği sanat, paralel doğruların kesişmekle kalmayıp, solucan misali kıvrılabileceklerine, karmakarışık hâle gelebileceklerine işaret eder."
-Vladimir Nabokov, Nikolay Gogol-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 61

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kolektif Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.05.2019

Gogol

Sınıflar arasındaki uçurumun, fakirliğin, yalnızlığın, tükenmişliğin, çaresizliğin insanların hayatını nasıl etkilediği, rütbenin insanları nasıl değiştirdiği kara mizahla anlatılmış. Bomboş bir hayat yaşayan Akakiy Akakiyeviçin yalnızca bir palto ile nasıl mutlu olduğu, sonra yine aynı palto ile nasıl hayatının karardığı anlatılmış. İnsanın kendini sorgulamadan edemiyor.

23.10.2018

kesinlikle okunası

Of! çok iyiydi. Hem kısa hem tatmin edici güzellikte bir kitap. Klasik işte daha ne denir ki :)

13.01.2015

palto

gogol´un paltosunun ceplerinden birinde yaşıyorum

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.