Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Palmiyelerin Altında Stevenson Kitap Açıklaması

 


Define Adası'nın ve Dr. Jekyll ve Mr. Hyde'ın yazarı Robert Louis Stevenson, kırk dört yıllık ömrünün son beş yılını Güney Denizlerindeki Batı Samoa Adaları'nda geçirdi. Orda ona Tusitala dediler; "Hikayeci".

Okumanın Tarihi (YKY, 2001) ve Borges'in Evinde (YKY, 2002) ile tanıdığımız Alberto Manguel, Türkçedeki ilk kurmacasında Stevenson'ın son günlerini ve ölümünü yeniden kuruyor; Eros'u Thanatos'la ve tutkunun doğrudan ürünü olarak kurmacayla birleştiren bir anlatı; öleceğini bilen, ama kendini yazgısına bırakmayan bir adamın öyküsü; "Bu hikaye bize anlattığın hikayeler gibi başlıyor Tusitala. Adaya bir adamın gelmesiyle başlıyor... Bir gün adam, arzusunun yol açtıklarını, yaptığı kötü şeyleri ve kanlı izleri görüyor, ama inanmayı reddediyor. 'Tutkumun efendisiyim,' diyor adama ve kapıyor gözlerini. Bu işler böyle devam ediyor, adam hala görmezden geliyor, ta ki bir sabah arzusunu düşlemediğini, arzusunun onu düşlediğini anlayana kadar."

Biçim ve biçem ustası Manguel'den, Stevenson'ın yazısıyla yazılmış, sanat ve yaşam üzerine bir roman...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 58

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 44

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.