40,8 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Paganizm-1 Kitap Açıklaması

 

Türkiye’de paganizme olan ilgi giderek artmaktadır. Bunun tabii ki birçok nedeni var. Özellikle de internet ve bilgisayar oyunları...

Bilgisayar oyunlarındaki pagan kişiliklerin yarattığı etkiyle birlikte internet üzerinden pagan gruplara kolayca ulaşılabilmesi, paganizme duyulan ilgiyi de yoğunlaştırıyor.

Bunun dışında, Anadolu’dan mayalanan kültürümüzdeki pagan motiflerin çokluğu insanımızı paganizme yakın kılıyor. Bu miras, günümüz kapitalizmi tarafından yok edilemeden anlaşılmaya başlanmıştır. Yakı zamandaki siyasi gelişmeler ve ezoterizme olan ilgi, paganizme karşı büyük bir merak uyandırmaktadır.

Paganizmi öğrenmek aslında insan doğasını, fıtratını ve onun olağanüstü düşünsel tarihini de öğrenmek demektir.

Pagan düşünce ilk zamanlardan beri kişinin sağlıklı bir “birey” olarak toplum içinde var olmasını öngördüğünden ve sembolik anlatımların birçoğu da bu amaca hizmet ettiğinden, pagan inançlarını bu amaçtan soyutlamak imkânsızdır.

Günümüzün ekonomik, siyasi ve toplumsal kodlarını doğru okuyabilmek için paganizme ve pagan sembolizmine hâkim olmak önemlidir.

Kitabın bu yeni baskısına eklenen “Pagan Sembolleri” bölümü, sembolizme giriş açısından faydalı olacaktır.

Günlük hayatımızda yediklerimizden içtiklerimize, okuduklarımızdan izlediklerimize kadar kuşatıldığımız görsel dünyanın ihtişamına gömülmüş pagan sembollerini görüp algıladıkça, tarihi de doğru okumak mümkün olacaktır.

(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.08.2020

paganizm nedir ne değildir?

bu sorunun cevabı kitapta gayet anlaşılır bir dille aktarılmış. Okurken sıkılmadan ilerliyor ve arada şaşırtıcı bilgiler de öğreniyorsunuz. Tarih, mitoloji, semboller, sayılar, işaretler vb. konulara ilgiliyseniz kitaptan memnun kalacaksınız.

18.12.2019

Paganizm bir din midir?

Bu soruya cevap bulmak ve Paganizm hakkında merak ettiklerinizi akıcı bir dille anlayabilmek için mutlaka okuyun👍🏻

11.07.2019

"Doğayı Koruma Kalkanı" olarak Paganizm.

Paganizmi gayet sofistike ve bilimsel metotlarla ameliyat masasına yatıran son derece ciddi bir çalışma. Felsefe ve psikoloji perspektifinden yapılan tespitler harika!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.