Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Padişah Anaları Kitap Açıklaması


"Osmanlı tarihi ile ilgili şimdiye kadar binlerce kitap yazıldı ve çizildi. Ne var ki, bunlardan sadece birkaçı, gerçeklere değindi. Çoğu kitap Osmanoğulları'ndan gelen hanedanın soy kökenine, kurdukları devletin akıl durduran, bir benzeri görülmedik çarpık düzenine değinmedi.

Anadolu'da kurulmuş Türk devletlerini tek tek ortadan kaldırarak tutsak aldıkları milyonlarca Türk'ü yüzyıllar boyu yağma ve talan savaşlarına sürüp onların kanları ve canları karşılığında çul çadırdan mermer saraylara kavuştuklarını açıklamadıkları gibi, özellikle "Fatih" diye anılan 2. Mehmet'in başlattığı Türk düşmanlığının 477 yıl sürdürüldüğünü açıklayan olmadı.

Türk soyundan gelen tek bir kişinin bile 477 yıl süresince, devlet yönetiminde yer almasına izin verilmediği bilinemedi.

Yıkılıncaya kadar devlet yönetiminin tutsak önme ve devşirme Hıristiyanlardan oluştuğunu hep gizlediler. Onları yalnız övdüler, yücelttiler. Eşsiz birer kahraman, benzersiz bilge kişiler olarak nitelediler. Özellikle, gerçekleri yansıtmamakta direnen okul kitapları ile Türk insanını kandırdılar.
Bu eserde şimdiye kadar gizlenen gerçekleri apaçık yazdım. Bir Türk yazar olarak ulusal görevimi yerine getirdiğime inanıyor ve Atatürk'ün ölümsüz ruhuna adıyorum."

Ali Kemal MeramSayfa Sayısı: 560

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Toplumsal Dönüşüm Yayınları

 

Puanlamalar
%72,7
%18,2
%0
%0
%9,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.12.2016

BİR DÜŞÜNELİM...

Ben yapılan yorumlara bakıyorum da çoğu yorumda Osmanlı'yı aşağıladığı veya Osmanlı ile ilgili gerçek dışı bilgi verdiği için kitabın yazarı yerden yere vurulmuş. Ya arkadaşlar, bir düşünelim bu kitap aslında insanlığa, tüm insanlara hakaret eden; her satırında ırkçılık yapan bir kitap... İlk satırından başlayarak savunduğu tez şu: Türklerin kanı en yüce kandır ve Türk kanı dışındaki kanlar bozuktur...Türkler bu bozuk kanlı milletlerle(!) (Rum, Ermeni, Yahudi..........) evlenerek kanlarının asaletinin bozulmasına sebep olmuşlardır. Bu kitapta işte böyle bir ırkçılık yapılıyor, arkadaşlar, üstün kan yok, saf kan yok, bırakalım artık bunları! Bütün insanlar ve milletler bir ve eşittir, bunun dışındaki her görüş ırkçılıktır.

11.01.2015

BERBAT!

İFTİRA DOLU BİR KİTAP...

01.01.2013

Gerçekler ve Yalanlar

Editörün Notu: Eleştiri, kitabın konusu ile ilgili bilgiler içermektedir.

Şimdi Arkadaşlar haklı olarak yani Osmanlı hayranlıkları ve şakşakçılıklarından kaynaklı yeren yorumlar yapmışlar. Onlara kızmamak gerekli.

Kitaba dönersek; Kitap Osmanlı Klasik tarihsel gerçekleri dışında önemli bilgiler içeriyor. Çok enteresan ve çoğu tarihçinin yazamayacağı ya da yazmaya korkacağı türde şeyler.

1- Kitapta ana konu Osmanlı Hanedanının Padişahlarının Annelerinin Türk asıllı olmadığı ve Sadrazam, Vezir gibi devlet yönetim kademelerinde de Türk asıllı bir unsurun olmadığı, devşirme ocaklarından alındığıdır. Bu bilgiler doğrudur.

2- Osmanlı hanedanlılığının saray içindeki Kanlı tarihinin açıkça yazılmış olması, yani Kardeş, Anne, baba, sadrazam gibi katliamların doğru bilgilerle aktarılmış olmasıdır. Bu bilgiler doğrudur.

3- Başka önemli bir durumda yazarın önemli bir tespiti yani Osmanlı'nın bu Padişah annelerinin, Sadrazamlarının etnik kimlik olarak farklı olmalarından kaynaklı, Osmanlı politikalarının Türkler için değil tam tersine Türkleri yok etmeleri için yapılan bir misyon olduğudur. Yani Anadolu'daki ve diğer bölgelerdeki Türk beyliklerinin sistematik şekilde yok edilme projesidir. Bu bilgiler de doğrudur.

4- Osmanlı yönetim kademelerinde Padişah dışındaki karar mekanizmalarının ve Taht değişikliklerindeki öncü aktörlerden bahsetmesi. Bunlar; Padişah Anaları, Sadrazamlar yada Devşirme Ocaklarından yetişen Paşalar ve Kızlarağası (Harem Ağası örgütlenmesi) Bu bilgilerde doğrudur ne yazık ki.

Şimdi son olarak yukarıdaki bu olaylar, kişiler ve tespitlerin doğru olmadığını söylemek tarihi birilerinin bize dikta ettiği gibi öğrenmemizi istediklerindendir.

Kitabın olumsuz yönüne gelince, yazar çok yorum yapmıştır aralarda çok küfür ya da hakaret de kullanmıştır. Bu durumlardan kitabı arındırdığınızda ya da bunu bilerek okuduğunuzda önemli bilgilere sahip olacağınızı belirtmeliyim...

Yani kesinlikle okuyunuz...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.