19,5 TL
Standart Teslimat : 10 Ağustos - 13 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Özün Özü - Lübb'ül - Lübb Kitap Açıklaması

 


Bu eser,aşk,vecd içinde yanan ,mana zenginliği ile dolan bir büyük zatın eseridir.Onuıın derinliği,bilinen bir gerçektir.

O aşk ile doğmuş,vecd ile yaşamış bir insandır.O ölmeyen varlığı arayan ve daima hayır yüklü kafayı taşıyan olmuştur.Kapısını çalan bir dilenciye ,evini bağışladığı bilinir.

Madde,insanların putu olduğu gün;ayağını yere vurdu:
-İşte putunuz;onu bırakın.
Dedi:
Maddi eşya onun için bir hiç.Çünkü her şey ,ezeli sahibinin elinde ..
O bunu biliyor ;ateşin yakmadığını ,asıl yakanın ,onun çzünde saklı ilahi kuvvet olduğunu isbat ediyordu…
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 110

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kurtuba

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.04.2015

Çeviri Eksiğini Tespit edecek kadar Ehilseniz sizi

Sayın Eleştiri yapan arkadaşım; Eserin aslını bulup karşılaştırdınız mı? Eseri Türkçe´ye kazandıran Mütercim hakkında verilen bilgi o Eserin değerini artırır mı eksiltir mi? Eserin kimin tercüme ettiğinin önemi yok mu? Eserin müterciminin 1960´lı yıllardan 1989 (Vefat) yılına kadar Tasavvuf konusunda Türkçeye Kazandırdığı 50´den fazla ve bugün halâ birçoğu basılan eserleriyle bu sahada Üstad konumda olduğu aşikârdır. Mütercimin Diyanet İşleri Başkanlığı´nın İslam Ansiklopedisi´nde tarama yaptığınızda en az 23 kalemde adı geçmektedir.   Ayrıca Bir eserin çok sayfalı olması o eserin çok mükemmel olacağı kanaatine nasıl varıyorsunuz? O eseri faydalanmak için değil zannederim eleştiri yapmak için okudunuz muhtemelen. İnşallah istifade etmek için de okursunuz. O eserin belki de her paragraf ya da cümlesi üzerinde belki saatlerce, belki günlerce, belki de aylarca tefekkür etmek gerekir.

04.03.2015

çeviri eksiği

Yabancı yayınlarda en büyük çekincemem, çeviri yapanın kabiliyeti. Kitap bir de sadeleştirilmiş. Sanki sadeleştirelim derken, daha bi karmaşık, anlaşılmaz hale getirilmiş. Sayfa sayısı az ve nerdeyse ilk 40 sayfası İbni Arabi´nin yazdığı değil, çeviri yapar ve sadeleştirenin notları.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.