44,4 TL
Standart Teslimat : 17 Ağustos - 20 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Oz Yazılımcısı Kitap Açıklaması

 

Her şey büyüyünce yazılımcı olmak isteyen Dorothy’nin, o ilginç gözlüğü takmasıyla başladı. Dijital bir fırtınaya yakalanan Dorothy, bir yazılım dünyası olan Ozcraft’a hapsoldu. Evine geri dönebilmesi için Zümrüt şehrinde yaşayan Oz’a ulaşmalı ve ondan geri dönüş yolunu öğrenmeliydi.

Birbirinden enteresan yol arkadaşları çıktı karşısına:

Kariyer bunalımında olan bir Korkuluk...

Şarjı bittiği için artık marangozluk yapamayan testere kollu Robot Adam...

Vahşi ve korkunç olmaktan sıkılan Aslan...

Dorothy’nin Oz’a ulaşması hiç kolay olmayacaktı.

Onu adım adım takip eden ve bu dünyaya girmesinden çok rahatsız olan büyük düşmanı crazy66’dan bir an önce kurtulmalıydı.

Yolda karşısına algoritmalar, fantastik hayvanlar, solucanlar ve hatta Truva Atı bile çıktı.

Eve geri dönebilmenin tek bir yolu vardı: Yazılımı öğrenmek!

Oz Yazılımcısı, kodlama mantığını merak eden 8 yaş ve üzerindeki herkese, modern zaman büyüsü de diyebileceğimiz yazılım dünyasını, dünyaca ünlü klasik Oz Büyücüsü’nün karakterleriyle anlatıyor. Fantastik ama mantıklı, büyülü ama gerçek bir maceraya hazır mısın?

(Tanıtım Bülteninden)

Çizer: Büşra Çakmak

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.08.2020

Kodlayan kızlar

8 yaşındayken kızımın en sevdiği kitaptı. Defalarca okudu ve 2 yıl en sevdiği kitap tahtından indirmedi :) Kodlama yapmayı seven çocukların severek okuyacağı, sevmeyenlerin ise kodlamaya ısınacağı bir kitap. Dostluk ve arkadaşlık mesajları içerirken 5 neden tekniği gibi ilginç bilgiler de öğretiyor. Okurken bazı ipuçlarına dayanarak olayları okuyucunun anlamasını istiyor. Çok keyifli bir kitap.

22.02.2019

Çok beğendim

Başlarda şüpheyle yaklaşmıştım.Fakat sonra harika bir kitap olduğuna kanaat getirdim.Yazılımcı olmak isteyen her çocuk okumalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.