Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Bu kitap, özel eğitim ve okulöncesi eğitim alanında çalışan öğretmenlere ve uzmanlara yönelik olarak hazırlanmıştır. Kitapta, bilişsel becerilerin, oyun, beden eğitimi ve dil edinimi becerilerinin gelişimine yönelik pek çok farklı etkinlik yer almaktadır.

Kitapta yer alan her bir etkinlik, çocukların kaba motor, ince motor, bilişsel, sosyal ve dil gelişimi gibi farklı alanlardaki gelişimini desteklemeyi amaçlamaktadır.

Kitap, gelişimsel yetersizliği olan çocuklara yönelik olarak kullanıldığında birtakım öğretim tekniklerinin uygulanmasını gerektirir. Örneğin, beden eğitimi etkinliklerinde, aşamalı olarak "ipucu teknikleri" kullanılmaktadır.

Hazırlanan bu kitabın okulöncesi düzeydeki çocuklara yönelik programların oluşturulmasına katkı sağlaması beklenmektedir. Kitapta yer alan etkinlikler, yaratıcılığa bağlı olarak farklı nesneler kullanılarak çeşitlendirilebilir. Önemli olan, çocuklara isteyerek ve hoşlanarak katılabilecekleri öğrenme ortamları sunmaktır.Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kök Yayıncılık

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız