38,1 TL
Standart Teslimat : 14 Temmuz - 17 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Öyle Miymiş? Kitap Açıklaması

 


Ne yaptık biz sahi burda bunca vakit, dört mevsim, oğul uşak, bez tarak? Ne yapacaksın bir düzen var, ilahî düzen, yaprak düşüyor, güzelim kuşlar huzurda el pençe bekliyor, insan kendisi tokken başkalarının da hep bir şekilde doyurulduğunu sanıyor, yemiştir bir şey diyor, doymuştur, içmiştir, içmez olur mu, yoksa ölür diyor, ama ertesi gün ölü mü diri mi bakmıyor. Aslan elleri önde eceli arkasında yatmış yarı aç ama heybetli, oğlan beş bin yıl evvelin hatalarını yapıyor, ama aklına derslerde de okusa, kitaplarda da kavuşamıyor, o da anlaşılan geçiyor, kız üç bin sene öncenin heveslerinde, senin kıza bak dirilse bir Asurlu gülecek, ey Mezopotamya, eski krallık, asma bahçeleri, kuleler, yenisi ve iyisi yapılamazken bunca yıkılmak niye?
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 198

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

"Bir şey mi söyledim, kelime mi gürledi?"

Oylum Yılmaz

Bana sorsalar, anlatı değil, dört koldan yazılmış bir masal derdim Öyle miymiş? için.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.06.2021

Okunmalı

Mutlaka okunması gerekenler listeleri yapılır ya, Şule Gürbüz de mutlaka okunmalı.

01.10.2020

Başucu Kitabı

Okurken gayret isteyen ve kişinin çabaları sonucu kendisini açan bir kitap. Tekrar tekrar okumanızda hiçbir besi yoktur. Yazarının dile ve İstanbul kültürüne olan hakimiyeti ise hem hem şaşırtıyor hem de keyiflendiriyor. Alınız, okuyunuz hatta ki başucu kitabı yapınız.

19.08.2020

İnsan kendini kime ne olarak bırakacak?

Keyifle okuduğum, nasıl bittiğini anlayamadığım, özellikle çocukluk anılarını anlattığı bölümde doyumsuzca okumasından ve okuduğu kitaplardan bahsetmesi çok etleyiciydi benim için. Kütüphanenizde olması gereken bir eser. Birçok çiçek adını öğrenmemi sağladığı için de ayrıca kıymetli.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.