Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Otuz Dokuz Basamak Kitap Açıklaması


Uzun süre Afrika'da yaşamış olan Richard Hannay İngiltere'ye döndüğünde kendini, tüm Avrupa'yı savaşa sürükleyecek sansasyonel bir komplonun içinde bulur.
Dairesinde bir cesetle karşılaşan Hannay'in, hem komplocuların hem de ülkenin polis kuvvetlerinin dikkatini çekmesiyle öykü nefes kesici bir takibe dönüşür.
Birinci Dünya Savaşı'nın başlamasından hemen önceki yaz aylarında geçen Otuz Dokuz Basamak, şimdiye kadar yazılmış en iyi ve en başarılı gerilim hikâyelerinden biri kabul edilir.
Otuz Dokuz Basamak'ın önemi, sadece ilk gerçek casus macerası olması değil, aynı zamanda o dönedeki sosyal ve politik olayları yansıtmış olmasıdır. Buchan'ın bazı varsayımları bugün sorgulanabilir, ama bu varsayımların o dönemin ve Buchan'ın ait olduğu sınıfın özellikleri olduğu unutulmamalıdır. Otuz Dokuz Basamak birçok kez filme alınmıştır, fakat hala beyaz perdeye ilk aktarımı olan, Alfred Hitchcock'un yönettiği, başrolünü Robert Donat'ın oynadığı siyah beyaz versiyonu en iyisidir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 149

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 103

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Bilek Yayınları

 

Puanlamalar
%33,3
%33,3
%0
%0
%33,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.01.2010

Filmi güzeldi

Bu kitap birkaç defa filme çekilmiş ama ben Alfred Hitchcock'un versiyonunu defalarca izlemiş biri olarak, gerçekten şaşırdım bu kitabın yayınlanmasına. Hatta bu muhteşem filmin bir kitabı olduğuna da şaşırmıştım çok. Ama filmi o kadar güzel ki umarım kitabı da yanıltmaz bizi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.