4/5 - 12 Kişi Yorum Yap, Kazan!
9,1 TL
14,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Çar I. Nikola'ya muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu için önce idama mahkûm edilen, sonra cezası sürgüne çevrilerek Sibirya'ya gönderilen Dostoyevski, ilk eserlerini sürgün öncesi dönemde vermiştir. "Öteki" bu dönemde 1846 yılında yayımlanan dikkat çekici eserleri arasında yer almaktadır. Dostoyevski bu kitabında kişilik bölünmesini, parçalanmış bilincin kurduğu ürkütücü ve tehlikeli dünyayı konu edinmiştir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 188

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 146

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%58,3
%16,7
%16,7
%0
%8,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

31.03.2019

Bir türün mihenk taşı

Dostoyevski'nin insan psikolojisini anlama ve bunu kaleme geçirmede nasıl usta olduğunun kanıtı gibi bir eser. Kişilik bölünmesini temel alan birçok kitaba,filme de ilham olmuştur. Fakat Dostoyevski'ye bu kitap için ilham veren de usta olarak gördüğü Gogol'un "Burun" öyküsüdür. Kitap 9.derecen memur olan Goladkin'in bir gün kendisinin tıpatıp kopyasının hayatına girmesini konu ediniyor. Kişilik olarak ise onun tam tersi olan bu kopya, Goladkin'in sahip olduğu her şeyi elinden almaya çalışmasıyla onun hayatını alt üst etmeye başlar. Kitap 2013 yılında yönetmen Richard Ayoade tarafından sinemaya da uyarlanmıştır.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız