Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Osmanlı'yı Yeniden Keşfetmek 1 Kitap Açıklaması

 


"Türk toplumu yedi asırlık tarihine ilgi duymaya başladı. Bu ilgi, kuru bir hamaset çizgisini geçti, anlaşılan toplumsal düşüncenin ve yorumlamaların tekâmül etmesi dolayısıyla "Osmanlı İmparatorluğu nedir? Bu imparatorluğun kurumları nedir? Yaşam şekli nedir? Bizim için anlamı nedir?" gibi sorulara cevap aranmaya başlandı. Ve bu meyanda, çalışmalar, hazırlıklar yapmak ve yaptıklarımızı geniş kitleye tanıtmak gibi bir ihtiyaç hâsıl oldu. Şüphesiz ki elinizdeki bu kitap da bunlardan birisidir ve o iddiadadır." İlber Ortaylı

Geçmişten geleceğe tarihî gelişmelere ışık tutarken, tarihin bıraktığı izleri irdeleyen İlber Ortaylı bu sefer okuru Osmanlı'yı; padişahları, sarayları, yönetim şekli, semtleri ve abidevî eserleriyle kısacası kendine özgü kimliğiyle yeniden keşfetmeye davet ediyor...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 190

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 115

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.08.2007

Faydalı bir eser

Eğer siz de Osmanlı döneminin saraylarını, yönetim şeklini, semtlerini ve abidevi eserlerini, devşirme olayının gerçeklerini, Osmanlı kadılarını, Sultanahmet'in hikayesini, Osmanlı mutfağı ve Osmanlı aile kurumunu ve bir çok detayı merak ediyorsanız buyrun, öğrenin. Açık, anlaşılır, karşılıklı dinliyor havasında geçen bu eser elinizin altında bulunmalı.

09.07.2007

Okuyun!

İlber Ortaylı hocanın yazdığı, ceddimizin kurduğu ve yücelttiği muhteşem imparotorlukla ilgili çok güzel bilgiler bulabileceğiniz bir kitap. Bu seriyi okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

19.12.2006

Osmanlı'yı yeniden keşfetmek

Tüm yaz boyunca elimden düşürmediğim zaman zaman sıcaktan bunalsam bile büyüsünden kurtulamadığım, büyüleyici bir dile sahip olan herkesin okuması gereken bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.