4,5/5 - 65 Kişi Yorum Yap
812,5 TL
1250,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 27 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 29 Ekim
Standart Teslimat : 31 Ekim - 06 Kasım
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması

Hammer’den farklı olarak Zinkeisen’in eserini orijinal ve değerli kılan  nokta, olaylarla çağdaş Batı kaynaklarını ayrıntılı biçimde kullanmasıdır.
Zinkeisen, yayınlanmış belge koleksiyonlarını ve çağdaş kronikleri kullanır.
Zinkeisen’in eseri, geniş bir perspektif içinde kullandığı kaynaklar dolayısıyla bugüne kadar değerini korumuştur. Özellikle, şimdiye kadar hiçbir Türk tarihçisinin yabancı kaynakları bu ölçüde kullanmadığı göz önüne
alınırsa, eserin Türkçe çevirisi tarih edebiyatımız için büyük kazançtır.
Prof. Dr. Halil İnalcık


   Johann Wilhelm Zinkeisen, altmış yıllık bir ömrün içine bizce Osmanlı İmparatorluğu tarihçiliğinin en önemli eserini sığdırmış bir yazardır.
Zinkeisen’in Osmanlı İmparatorluğu’nun Avrupa bölgesindeki tarihi çok önemlidir.  Balkanlar ve Avrupa tarihinin içinde Osmanlılığı bence bugüne kadar geçilemeyecek şekilde doğru yorumlamıştır ve esaslı bilgiler
vermektedir. Zinkeisen’i okumadan Osmanlı tarihini mütalaaya almak, tetkik etmek mümkün değildir. Bu yüzden Zinkeisen’deki bilgilerin bu tercüme ile yeni nesil tarihçilere ve öğrencilere aktarılacağına hiç şüphem yoktur ve bu
çok büyük bir ufuk açacaktır.
Prof. Dr. İlber Ortaylı

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%90,3
%8,1
%1,6
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

31.08.2020

Bilmiyorum

Teslimat filan iyi güzel de kitabı pek beğendiğimi söyleyemem. Yani kitabın içeriği olarak ona buna barbar denmiş. İçimde bir algı oluşturulduğunu hissettim ve okumayı kestim..

09.01.2020

CİLTLİ BASIM

Değerli Yeditepe Yayınevi yöneticileri, öncelikle böyle önemli bir eserin elimize ulaşmasında göstermiş olduğunuz çaba ve özen için teşekkürü bir borç bilirim. Uzun zamandır eserin tekrar satışa sunulmasını bekliyordum; lakin ciltli basım olsa çok daha iyi olurdu kanaatindeyim.

04.12.2019

Ciltli Basım

Ciltli basımıda olursa sevinirim. Uzun ve kalıcı bir kullanım açısından önemli. Şimdiden teşekkür ediyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.