4,5/5 - 71 Kişi Yorum Yap
812,5 TL
1250,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 02 Ağustos - 07 Ağustos
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Osmanlı İmparatorluğu Tarihi (7 Kit Kitap Açıklaması

Hammer’den farklı olarak Zinkeisen’in eserini orijinal ve değerli kılan  nokta, olaylarla çağdaş Batı kaynaklarını ayrıntılı biçimde kullanmasıdır.
Zinkeisen, yayınlanmış belge koleksiyonlarını ve çağdaş kronikleri kullanır.
Zinkeisen’in eseri, geniş bir perspektif içinde kullandığı kaynaklar dolayısıyla bugüne kadar değerini korumuştur. Özellikle, şimdiye kadar hiçbir Türk tarihçisinin yabancı kaynakları bu ölçüde kullanmadığı göz önüne
alınırsa, eserin Türkçe çevirisi tarih edebiyatımız için büyük kazançtır.
Prof. Dr. Halil İnalcık


   Johann Wilhelm Zinkeisen, altmış yıllık bir ömrün içine bizce Osmanlı İmparatorluğu tarihçiliğinin en önemli eserini sığdırmış bir yazardır.
Zinkeisen’in Osmanlı İmparatorluğu’nun Avrupa bölgesindeki tarihi çok önemlidir.  Balkanlar ve Avrupa tarihinin içinde Osmanlılığı bence bugüne kadar geçilemeyecek şekilde doğru yorumlamıştır ve esaslı bilgiler
vermektedir. Zinkeisen’i okumadan Osmanlı tarihini mütalaaya almak, tetkik etmek mümkün değildir. Bu yüzden Zinkeisen’deki bilgilerin bu tercüme ile yeni nesil tarihçilere ve öğrencilere aktarılacağına hiç şüphem yoktur ve bu
çok büyük bir ufuk açacaktır.
Prof. Dr. İlber Ortaylı

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%86,8
%10,3
%1,5
%0
%1,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.03.2021

MUHTEŞEM BİR ESER

Osmanlı tarihini bir de bir yabancı gözünden  okumak farklı bakış açıları kazandırıyor. Yazarın tarafsızlığından şüphe duymadan soluksuz okudum. Hem sizin, hem çocuklarınızın okuması gereken bir kitap dizisi.

09.02.2021

Tarihimiz

Her Türk Gencin okuması gereken, her kütüphanede bulunması gereken muhteşem bir eser.

08.02.2021

Kitap hk.

Gaffar Yakınca beyin paylaşımı üzerine merakım uyandı bu kitap serisine. Osmanlı tarihi açısından çokça faydalı bilgiler edineceğime inanıyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.