70,1 TL
Standart Teslimat : 01 Şubat - 04 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Osman Nizami Paşa: Asker ve Diplomat 1856 - 1939 Kitap Açıklaması

 

Osman Nizami Paşa, askeri ve bürokrasi alanında birçok kademede Osmanlı Devleti'ne hizmette bulunmasına rağmen ismi günümüzde fazla duyulmamış olan bir devlet adamıdır. XIX. yüzyılın ikinci yarısında Babası Ali Nizami Paşa ile birlikte Alman İmparatoruna gönderilecek nişan için oluşturulan heyetin içerisinde yer almasından itibaren başlayan devlet hizmeti, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna kadar devam etti. Roma Büyükelçiliği'nde Ataşemiliter olarak başladığı mesleki kariyeri, 1908-1913 yılları arasında Berlin elçiliği, Said Halim Paşa kabinesinde Nafia Nazırlığıyla sürdü. 1. Dünya Savaşında Romanya Askeri Valiliği görevi sonrasında, Osmanlı Devleti'nin son Roma elçisi olarak devletteki son görevini gerçekleştirdi.

Biyografi alanında her geçen gün artarak devam eden çalışmalara bir yenisini ekleyen Dr. Rıdvan Kaşıkçı dönemin arşiv kaynaklarından, süreli yayınlardan, hatıratlardan ve emekli sandığı arşivinden bu eseri ortaya çıkardı. Dönemin diplomatik ilişkilerine, uluslararası siyasete ve son dönem Osmanlı Devlet adamı profiline ışık tutacaktır

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.