Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Oscar Nasıl Wilde Oldu Kitap Açıklaması

 


Edebiyat dünyasının klasik yazarlarının yapıtları okullarda sayısız kez tartışılmış, incelenmiştir. Ancak birer ikon haline gelen bu yazarların yaşamlarının birçok gizemli yönü okullarda konuşulmaz, araştırma kitaplarına konu olmaz.
Elliot Engel, okurların yazarların yaşamlarıyla ilgili merak ettikleri tüm soruları Oscar Nasıl Wilde Oldu'da anekdotlara dayanarak son derece akıcı bir anlatımla yanıtlıyor. Böylece aşağıdaki yazarların yapıtlarıyla yaşamları arasındaki ilişkiler açığa çıkıyor:
William Shakespeare, Jane Austen, Edgar Allan Poe, Charles Dickens, Charlotte ve Emily Brontë, Emily Dickinson, Mark Twain, George Eliot, Thomas Hardy, Oscar Wilde, D. H. Lawrence, F. Scott Fitzgerald,Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap


Tüm kariyeri boyunca dünya edebiyatının birinci sınıf yapıtları arasına giren sadece tek bir yapıtı vardır Mark Twain’in: Huckleberry Finn. İlginç olan bu değildir ama. İlginç olan sadece bu dişe dokunur tek yapıtına rağmen bugün İngiliz edebiyatı profesörlerinin onun Amerikan edebiyatındaki gelmiş geçmiş en büyük yazar olduğunu tartışmasız kabul etmeleridir. Üstelik bunun sebebi, söz konusu büyük yapıtı da değil, bugün pek azımızın bildiği ve okumazsak hiçbir şey kaybetmeyeceğimiz “Calaveras Köyünde Zıplayan Kurbağa Kutlaması” adlı hikayesidir. Neden mi? Yanıt çok basit. Bu Amerikan edebiyatındaki ilk komik yapıttır da ondan. Twain’den önce Amerika’da hiç kimse, Amerikan edebiyatının başlangıç tarihinden itibaren tam 250 yıl boyunca hiç kimse, komik bir şeyler yazmamıştır.


.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.