27,85 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ortaçağ'da Kahkaha ve Karnaval Kitap Açıklaması

 

Tufan Erbarıştıran,“Gülmek, insanın bir yazgısıdır” diyor ve karnaval kültürünün temelini oluşturan unsurların ortaya çıkışından günümüze  ulaşarak gündelik hayatlarımıza ne oranda yansıdığını yalın, akıcı bir dille anlatıyor. Her türlü bağnazlığa ve baskıya direnmek için insanları günümüzde de süregelen fakat biçim değiştirmiş karnaval kültürüne ve gülmeye davet ediyor.

Bu kitap, bayramlardan farklı olarak, karnavalların geçmişte kalan geleneksel değerlere değil, şimdiki zamana odaklandığına dikkat çekerek, asık yüzlü totaliter iktidar biçimlerine karşı gösterilecek çok etkili tepkilerden birinin de ortaklaşa eğlenme (karnaval) kültüründen ve gülmekten geçtiğini anlatıyor. 

Zengin görsellerle desteklediği bu kitap, aynı zamanda geçmişten günümüze karnaval geleneğinin postmodern edebiyatı nasıl beslediğini de ele alıyor…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.