146,25 TL
Standart Teslimat : 21 Mayıs - 24 Mayıs
Bu üründe kargo bedava!

Ortaçağ 2 .Cilt Kitap Açıklaması

 


Ortaçağ, 476 yılında Batı Roma İmparatorluğunun çöküşüyle başlayan ve bin yıldan fazla süren bir çağdır. Ardından gelen çağlar, ortaçağı "karanlık çağ" olarak adlandırmış olsa da bu uzun dönem, aslında farklı medeniyetlerin karşılaştığı, savaştığı, bilgi alışverişi yaptığı, şimdiki bilimlerin temellerinin atıldığı oldukça üretken bir çağdır.

Umberto Eco'nun hazırladığı bu ansiklopedik çalışmanın ikinci cildi, yine ortaçağın tüm yönlerine ışık tutuyor. "Uzun bin yıl"ın gündelik yaşamından, müziğe, teknik gelişmelerden, Haçlı Seferlerine uzanan bin bir yüzünü uzmanlar tarafından yazılmış makaleler aydınlatıyor. İkinci cildini sunduğumuz bu eser, tüm meraklı okurların kütüphanesinde önemli bir yer tutacak.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 910

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.11.2020

Kaynak Eser

Ortaçağ uzmanı Umberto Eco'dan kaynak niteliğinde, muazzam bir eser.

20.11.2020

Ortaçağ bilim

Ortaçağ dörtlüsünün önemli bir parçası

17.09.2019

Eco kalitesi

Umberto Eco hem de Ortaçağ!  Ortaçağ'ı Eco dan okumak gerçekten yaşanması gereken bir şey. Mutlaka alınması gereken bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.