Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Orta Zekalılar Cenneti Kitap Açıklaması

 


1991 yılında yayınlanan Orta Zekâlılar Cenneti ile 2010 yılında yayınlanan Sanat Uzun, Hayat Kısa'dan derlenen yazılar elden geçirilmiş yeni baskısıyla okurlarla buluşuyor.

"Orta Zekâlılar Cenneti'ni yazdığım yıldan bu yana, Türkiye'de ve dünyada çok şey değişti ama gözlemlerime göre 'orta zekâlı'ların iktidar alanı daha da genişledi, neredeyse başa çıkılmaz bir ortak paydaya dönüştü. Toplum kaliteyi -deyim yerindeyse- kusmaya başladı, iyiliğin yerini kötülük, temizliğin yerini pislik, hakkın yerini haksızlık, kibarlığın yerini kabalık, ahlakın yerini ahlaksızlık alma yolunda epey ileri gidildi.

Ne olup bittiğini anlamamıza destek verebilecek böyle bir kitabı yeniden yayınlarken, iki ayrı kitaptan, yani Orta Zekâlılar Cenneti ile daha sonra yayınlanmış olan Sanat Uzun, Hayat Kısa'dan bir derleme yapmayı ve birlikte sunmayı istedim. İçimden öyle geldi. Umarım okurlar bunu uygun karşılarlar."
-Ömer Zülfü Livaneli -
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 464

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.01.2021

Güzel

Aşdığım zaman elimden bırakamadım. Toplumsal sorunlara dair bir bakış açısı.

04.01.2021

Güzel

Güzel bir kitap... mutlaka okunmalı

10.04.2019

0 olumlu

Okudukça elimden bırakamadığım bir kitap. Türkiye'de çok şey değişti ama temel sorunlar ve yaşananlar aynı. Bunu ve sebeplerini çok net görebiliyoruz yazılarda. Değerlendirmeler yorumlar, anlatım herşey çok iyi. Bu kitabın içinde değinilen diğer yerli ve yabancı kitapları da satınalmaya başladım. Benim için harika bir kaynak oldu.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.