4/5 - 8 Kişi Yorum Yap
12,95 TL
18,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 14 Haziran - 19 Haziran
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Orada Bir Yerde Kitap Açıklaması

"Çenemde demir halatlar vardı sanki, tek tek, yavaş yavaş koptuklarını duyuyordum. Üzerimdeki adamın ağırlığından nefesim bağırmaya yetmiyordu. Cansız bir inleme sürünerek ancak çıktı ağzımdan. Pas tadı geliyordu belli belirsiz. Gözlüklü, dişime asılmaya devam ediyordu. En sonunda bir çatırtı duydum, çene kemiğim parçalanmıştı sanki. İçimde bir boşluk hissettim."


Engin Türkgeldi’nin Orada Bir Yerde’si, benzerine pek az rastladığımız bir öykü dünyası çıkarıyor karşımıza. Alabildiğine görsel, dünya edebiyatının tanıdık öykülerine ve atmosferine göndermelerle ilerleyen, fantastiğin kıyısında bir öykü dünyası bu. Terk edilmiş kasabalar, köleler, peygamberler, cüceler, krallar ve dağ bayır dolaşan bilge kişiler… Bir solukta, düşünerek, şaşırarak okuyacaksınız.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar
%62,5
%25
%0
%0
%12,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

14.09.2020

Büyüleyici

Mükemmel bir kitap okudum. Çok önemli şeyler anlattığı için değil. Kelimeleri bir sanatçı gibi kullandığı, kelimelerin bir araya gelişinden bir sanat eseri ortaya çıkardığı için. Kelimeler öylesine özenle ve dengeli seçilmiş, öylesine uyumla inci gibi sıralanmış ki en zayıf öyküde bile sayfalara öylece bakıyor ve okuyorsunuz, okuyorsunuz, okuyorsunuz... Kitap sanki hipnotize ediyor. Kelimeler sihirli değneğe dönüşüyor, sizi peşinden sürüklüyor. Ben bunu ifade edecek kelimeler bulmakta güçlük çekiyorum. Büyülendim.

21.06.2019

..

Bambaşka diyarlarda, bilinmez bir coğrafyada, zamanda gezindim. İsimsiz kahramanlardan, kâh bir cüceden, kâh bir köleden, kâh bir garip çobandan iz bırakan hikâyeler dinledim.Birbiriyle bağları hem var hem yokmuş gibi, hem fantastik hem de içimizdeki gizli ve acımasız vahşiden beslenip, insana ayna tutacak denli çıplak bir gerçeklikle dolu öykülerin içine daldım. Çok iyi kurgulanmış olay örgüleri, şok etkisi yaratan bitişleri, sizi kendine çekiveren yalın dili ile harmanlanmış öykülere ve bu ince zekâya hayran oldum çıktım. Okuduğum her kitabın sonunda, beni en çok etkileyen öyküyü, yahut romansa en çok iz bırakan karakteri, “kırılma noktasını” seçerim. Fakat bu kitapta “Birini seçsem diğer öykülere haksızlık olacak,” hissini öyle baskın geldi ki, bir seçim yapmakta zorlandım.Kısacası, bu senenin okumaktan, kalemi ile tanışmaktan en mutlu olduğum kitapları ve yazarları arasındadır

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.