Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Öp ve Anlat Kitap Açıklaması

 


Çoğunlukla zengin ya da ünlü kişilerin hayatları biyografi olarak yayımlanır. Biyografi yazarının, kaleme aldığı kişiyi tanıması gerekmez, hatta bu kişi büyük olasılıkla uzun zaman önce yaşama veda etmiştir. Klasik biyografi kalıplarına cesurca karşı çıkan bu kitapta Botton, "mahrem" bir ilişkiye girdiği, "sıradan" bir kadın olarak nitelendirilebilecek, hala "yaşama veda etmemiş" sevgilisini zekice kurgulanmış özgün bir anlatımla okura sunuyor.

Botton'un baştan çıkarıcı anlatımı kendimize daha az yabancılaşmamızı sağlıyor.
- Julian Loose, Sunday Times-

Ustalıkla, hatta bilgece kaleme alınmış bu romanı okurken yüzünüzden gülümseme hiç eksik olmayacak.
- The New Yorker-

Biyografide nesnellik arayışına zekice bir karşı koyuş.
- James Atlas, Vogue-Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.11.2008

fazlasıyla sıkıcı

Bu kitabı okumak sadece vakit kaybı...

26.03.2007

Değişik

Biyografi olarak değişik bir kurguya sahip, mizahi dille süslenmiş sıradan bir hayat. Ancak yazarın diğer kitapları gibi sarmadı. Yine de Alain de Botton hayranlarına tavsiye ederim.

13.08.2002

Keyifli bir egzersiz

Kitabı satın aldığımda, 'Proust Hayatınızı Nasıl Değiştirebilir' ile biyografi yazarlığı tescillenen Alain de Botton’un klasik biyografi kurallarının dışına çıkıp farklı birşeyler denemeye karar vermesi ve bunu da aynı zamanda sevgilisi olan sıradan bir kadının biyografisi üzerinde gerçekleştirmesi bana oldukça oldukça riskli görünmüştü.
Lakin, sıkıcı denebilecek kadar sıradan yaşamı olan bu kadının biyografisini hikaye tadında anlatırken, ince ince de okuyucuyu klasik biyografi hakkında bilgilendiren yazar, işin içine biraz da kendini katınca, sıkıcılıktan çıkıp keyifli bir kitaba dönüşüyor elinizdeki. Biyografi okuyucuları için keyifli bir egzersiz

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.