3/5 - 1 Kişi Yorum Yap, Kazan!
32,2 TL
46,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 25 Ağustos - 27 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Doris Lessing için kişisel yaşamlar, kişisel günahlar, kişisel mutluluklar tarihin birer parçasıdır; o yüzden de Lessing kısa öykülerinde bile yaşadığı dönemin tarihini yazar ve o dönemin vicdanını yansıtır."
-Lorna Sage, Observer-

Eleştirmen Sage'in belirttiği gibi kişisel deneyimlerden evrensel genellemeye açılan Doris Lessing, feministlerin kendisinden beklediği anlamda feminist olmadığını ısrarla vurgulasa da, yine de bütün yapıtlarında şaşırtıcı bir analiz gücüyle kadınları ve onların sorunlarını ön plana çıkardı. İsveç Akademisi de, Lessing'e Nobel Edebiyat Ödülü'nü verirken karar gerekçesinde onun bu özelliğini şu sözlerle vurguladı: "Kuşkuculukla, hararetle ve hayal gücüyle kadın deneyimlerinin destanını yazan yazar."

Usta yazarın bu kitabında herkesin hem kendini bulacağı hem başka ülkelerin insanlarıyla ortak duyguları paylaşacağı öyküler yer alıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 520

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 361

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%100
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

09.06.2019

Lessing

Kısa öyküler.. Dikkat çekici ve elbette kimisi ilginç kuşkusuz yazarı tanımak için onun öne çıkan yapıtlarını okumak gerek.

19.08.2015

Çeviri

Doris Lessing gibi dil ustası  bir yazarın kitabı yayımlanmadan önce yapılacak hazırlıklar arasında ÿ"son okumaÿ"nın da olması gerekmiyor mu? Eğer yapıldıysa son okumayı yapanın anlamadığı yerleri çevirinin kusurlu olduğu yerlerin düzeltilmesi için bir önerisi olması gerekirdi. Birileri işini eksik yapmış. Aynı çevirmenin Babamın Tanrı Olduğunu Sandım çevirisini okudum sorun yoktu. Ama Amerikalı kuaför kızların, erlerin ve barmenlerin yazdıklarını çevirmekle Doris Lessing çevirmek aynı şey değil. Olmamış. Parayı çöpe attığıma değil okuyamadığıma üzülüyorum.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız