45,0 TL
Standart Teslimat : 19 Ağustos - 22 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

On Bir Dakika Kitap Açıklaması

 

On Bir Dakika, dünyanın en eski mesleği üzerine kurulu bir aşk masalı. Paulo Coelho’nun kahramanı güzeller güzeli Maria, pek çok genç kız gibi iyi bir eş, sakin bir yuva değil, serüvenler, aşklar, zenginlikler hayal etmektedir. Bu hayallerin peşine takılıp ülkesinden çok uzaklara, İsviçre’ye sürüklenir. Dilini bilmediği yabancı bir dünyada, hayallerini gerçekleştirmek uğruna garip serüvenlere karışan genç kadının cesareti yanında ilkeleri de sınanır. Maria, birçok kadının ömür boyu adımını atamadığı bir eşikten geçmektedir: kendini, bedenini, ruhunu ve cinselliğini tanıma. Aşk ve cinsel özgürlük, zenginlik ve yoksulluk, utanç ve cesaret, çıkar ve özveri, söz simyacısı Paulo Coelho’nun Maria için katı gerçeklerle dokuduğu düşler dünyasının çelişkileri. Maria’nın serüveni nasıl biterse bitsin, her şeye rağmen ‘Dünya yalnızca on bir dakika süren bir şeyin çevresinde dönüyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Paulo Coelho Dosyası "Dünyayı romanlar değil, okurlar değiştirir..."
Oylum Yılmaz

Bazı vakitler bir de bakmışız yaşam, içimizdeki sonsuz arayış gibi uzanıp gitmekte önümüzde, ikisi birbirinden ayrılmaz olmuş, en fenası, içinden çıkılamaz olmuş. Arayışın bir noktasında, geçmişten ve gelecekten azade bir “şimdi” de takılıp kalırız. Ama an gelir tüm tıkanıklıklar açılır, istediğimiz noktaya vardığımızda ne yapmak istediğimizi çok iyi bildiğimizi fark ederiz. Ve bir de ne görelim, üzerinde yürümekte olduğumuz yol aslında içimizde yürümekte....

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.03.2015

Çok güzel ve çok kötü

İlk kez bir kitapı hem çok beğendim, hem de hiç beğenmedim. Maria´nın fahişeliğe nasıl adım adım sürüklendiği, artık kadınların fuhuşa eski Türk filmlerinde anlatıldığı gibi sürüklenmedikleri, kısacası fuhuşun nasıl ´modernize´ olduğu çok güzel anlatılmış. Ancak bu gerçekçi anlatımın yanında Maria´nın yaşadığı aşk yapay kalmış. Kitabın bu bölümleri özellikle inandırıcılıktan çok uzak. Bu bölümler kitabın başarısını bir hayli gölgeliyor.

07.05.2006

Değişik

Ben kitabın içeriğini, söylenenler kadar cinsellik ve erotizm dolu bulmadım. Zaten yazılanlara salt cinsellik diye de bakamadım. Aklı başında ve ne yaptığını bilen bir kadının hikayesi olarak gördüm. Bence gayet akıcı ve güzel bir Coelho romanı. Yetişkinler rahatlıkla okuyabilir.

03.08.2004

felsefeye farklı bir açıdan bakabilmek

Yazar, On Bir Dakika'da dünyaya bir hayat kadının gözüyle bakmayı başarıyor. Aslında onların da felsefe yapabildiklerini, hayattan farklı beklentilerinin olabildiğini çok farklı bir dille anlatıyor. Bence söylendiği kadar fazla cinsellik yok. Aslında bu konu oldukça usturuplu bir biçimde dile getirilmiş. Ayrıca bir hayat kadının yaşamı olduğu göz önüne alınırsa kitapta fazla yer almadığını da göreceksiniz. Farklı bir roman okumak isteyenlere tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.