5/5 - 2 Kişi Yorum Yap, Kazan!
6,69 TL
8,8 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 - 20 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Yunan filozof, yazar, tarihçi ve asker Ksenophon’un ünlü eseri Anabasis, Heredot Tarihi ve Amasyalı Strabon’un  seyahatnamesi ile birlikte dünyanın ilk gezi yazılarından biridir.

Ksenophon bu eserde, bizzat yaşamış olduğu olayları kaleme almıştır.

MÖ 400’lü yıllarda gerçekleşen olaylarda, kardeşi II.Artakserkses’i devirerek Pers tahtını ele geçirmeye çalışan Kyros, Sardes ve Ege Bölgesindeki kentlerden paralı Yunan askerleri toplayarak Pers ülkesine saldırmak için harekete geçer.

Pers krallığının genç varisinin peşine takılan paralı Yunan askerleri arasında Ksenophon da bulunmaktadır. Sardes’ten yola çıkan On Binler, İskenderun ve Belen geçidini aşarak Mezopotamya’ya girerler. Burada  yapılan savaşta Yunan askerlerinin başındaki genç Pers prensi Kyros ölecek, ülkelerine dönmek isteyen Yunan paralı askerleri ise dönüş yolunda yollarını şaşıracaklardır.

Eserde bahsedilen seferin gerçekleştiği olaylar günbegün anlatılmaktadır. Orduya tarih yazarı olarak katılan  Ksenophon’un bu eserini Herodot’un yöntemiyle yazdığı belirtilir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız