4/5 - 8 Kişi Yorum Yap
7,8 TL
11,11 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 29 Temmuz - 03 Ağustos
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Ölü Reşat Kitap Açıklaması


1940'lı yıllardan günümüze kadar uzanan, yer yer fantastik öğelerle yüklü, mizahi yönü ağır basan bir hikâye...

Birilerinin sırasını çalmış ayol bu! İflah olmaz hiç

Bursa'nın Kiremitçi Mahallesi'nde doğan Adnan isimli bir bebek mahallede olduğu kadar Tanrı'nın melekler katında da şaşkınlığa yol açar. Kesmeşeker olarak nam salmış, mahallenin sözünü hiç sakınmayan, külyutmaz kız kurusu, Allah analı babalı büyütsün'e geldiğinde malumu ilam eder: Birilerinin sırasını çalmış ayol bu! İflah olmaz hiç .

Kesmeşeker'in kehaneti doğru çıkar ne yazık ki. Sırası çalınan ve ne bu dünyaya ne de diğer dünyaya ait olan sadece istediği gözlere görünen Reşat, daha ilk günden başlayarak Adnan'ı ortadan kaldırmak için akla hayale gelmeyecek kazalar tertip eder. Elbette Azrail Efendimizden de fikir ve yardım alarak.

1940'lı yıllardan günümüze kadar uzanan, yer yer fantastik öğelerle yüklü, mizahi yönü ağır basan bir hikâye anlatıyor Aslı Tohumcu. Ölü Reşat devreye Tanrı'nın ve meleklerinin de girmesiyle iyice renklenen sürpriz bir finalle okuru şaşırtıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 130

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Aslı Tohumcu’nun diliyle, seçtiği sıfatlarla, kullandığı deyimlerle, masal anlatırcasına kurguladığı ve nasıl ortaya çıkardığını merak ettiğim bu fantastik metni, asla bir roman yazarı olmayacağım için yaşayamayacağım bir deneyimin hayalini kurdurttu bana. Kabul etmeliyiz ki son birkaç yılın en iyi Türkçe edebiyat eserlerinden biri var karşımızda.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%37,5
%50
%0
%12,5
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.09.2015

dağınık

dağınık.

09.02.2015

Keyifli

Bir solukta okunan çok keyifli bir kitap. Hele de Bursa ´da yaşıyorsanız, anlatılan mekanlara aşinalık nedeniyle kitap daha da keyifli hale geliyor. Eline sağlık Aslı Tohumcu...

25.12.2014

yorucu

Okuyucuyu yormak için sonuna kadar uzatılmış paragraf paragraf cümleler, çok zorladım ancak 60. sayfadan öte geçemedim

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.