25,2 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ölü Erkek Kuşlar Kitap Açıklaması

 


Suna'nın içinde iki ayrı kadın yaşar. 'Su' uysal, uzlaşmacı, evcil, iyi anne ve eş olmaya koşullanmış yanı, 'Na' ise bozuk saydığı her türlü düzene karşı çıkmaya hazır, asi ve cesur kimliğidir. Sürekli çatışma halinde olan çift benlik ve bölünmüşlüğü içinde, bir de kocası Ayhan'ın en yakın arkadaşı Onur'a aşık olunca Su-Na'nın durumu daha da zorlaşır.

Ölü Erkek Kuşlar, bir kadının birine tutkulu bir aşk, ötekineyse köklü bir sevgi ve evlilik bağıyla bağlandığı iki erkek arasındaki yakıcı gidiş gelişlerini anlatırken bu üç kişinin çocukluktan kadın ve erkek olmaya uzanan yolda öngörmeler, koşullanmalar ve kurallarla biçimlenişlerini irdeliyor. Kadın-erkek ilişkilerinin, hem toplumsal tabu ve yargıların özündeki katılık ve şiddet hem de tarihsel bir dönemin baskı ortamında nasıl yorucu bir iletişimsizlik ve çözümsüzlüğe dönüştüğünü gösteriyor. Bu karmaşa içinde aşk çocuksu bir düş, evlilikse düzen sanılan bir düzensizliktir.

İnci Aral; çok sevilen, eskimeden güncelliğini korumakta olan bu ilk romanında bir kadının bağımsızlık ve mutluluğu umutsuzca arayışını sarsıcı bir içtenlik ve ustalıkla anlatıyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 298

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.06.2019

Ölü Erkek Kuşlar

İlk çıktığı günlerde okuduğum, sonra tekrar tekrar okuduğum ve defalarca alıp hediye ettiğim harika kitap.

24.07.2013

XYZ

Attila İlhan ilk romanı ´Sokaktaki Adam´ı yazmadan önce, on tane roman yazmış, ancak bunların hiç birisini yayınlamamış. Bir söyleşisinde, bunun nedenini, "Yazarlar ilk romanlarında kendilerini anlatırlar. Bu ise romancılık değildir; günlük tutmaktır." diye açıklar.
Sanıyorum İnci Aral da ´Ölü Erkek Kuşlar´da günlük tutmuş. Kahramanlarını sürekli geçmişe gönderiyor. Günlük değilse de anı okur gibi oluyorsunuz. Bu ise mızmız ve okuru yoran bir anlatıma neden oluyor... Bir türlü ilerleyemeyen kitabı, 210. sayfada bıraktım... Meraklısı okuyabilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.