3,5/5 - 188 Kişi Yorum Yap, Kazan!
5,2 TL
8,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 21 Ekim
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Olağanüstü Bir Gece, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesidir. Sıradan bir Pazar gününü at yarışlarında geçirirken, belki de ilk kez burjuva ahlakından saparak "suç" işler. Böylece yeniden "hissetmeye" başladığını, kötücül ve ateşli hazları olan gerçek bir insan olduğunu fark eder. İçindeki haz dolu esrime, aynı günün akşamında onu gece âleminin son atıklarının arasına, "hayatın en dibindeki lağımlara" sürükleyecek, varış noktası ise ruhani bir uyanış olacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%43,1
%31,9
%11,7
%9
%4,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

29.09.2019

İnsan olmak

Bu kitapta yazarımız hayatı umursamadan yaşayan maddi açıdan istediği çoğu şeyi elde edebilen birisinin kendini buluş hikayesini anlatmış. İlk başta tesadüfi bir şekilde ihtiras duygusuyla kendini belki de geri dönüşü olmayan farklı bir yolcuğa girmiş bir şekilde bulan birisinin sonra bu yolculuğuna hayatındaki her şeyi o an aklından çıkararak devam etmesini anlatıyor yazarımız. Kitabın baş karakteri ilk başta önceki yaşantısının içinde kayboluyor sonra kendisini farklı bir sekilde buluyor. Bu kitabın benim için özel olma sebebi iyi ve kötünün, dogrunun ve yanlışın ötesinde olan insanca şeyleri çok güzel bir sekilde tasvir etmiş olması. Eğer siz de insana dair bir şeyler okumak istiyorsanız bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.

09.08.2019

beğendim

stefan zweig ın olaylara bakış açısı, tasviri, içinde bulunduğu durumu anlatma şeklini ben çok beğeniyorum. Herkesin hayatının bir bölümünde yaşaması muhtemel bu duygusal durumu öylesine güzel betimliyor ki ben birbiri arkasına gelen cümleleri hayranlıkla okudum.

30.07.2019

normal bir hikaye

kitap adından tahmin edebileceğiniz bir içerik sunmuyor açıkçası, ben kitabı okumadan evvel ve hatta girizgahını okuduktan sonra bile olayın kahramanının çok farklı bir dönüşüm yaşayabileceğini, bundan bizlerinde ders alacağını bekledim. kısmen lüks bir yaşam süren birisinin varoş bir hayata kapı aralamasını ilginç bir şekilde sunmaya çalışıyor. açıkçası benim için ders niteliğinde ya da olağanüstü nitelikte bir gerçek sunmadı.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız