57,0 TL
Standart Teslimat : 08 Şubat - 11 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Oğuznamecilik Geleneği ve Andalıp Oğuznamesi Kitap Açıklaması

 

Ey oğullarım! Ben çok aştım, çok vuruşmalar gördüm, çok kargı ve ok attım, atla çok yürüdüm; düşmanları ağlattım, dostları güldürdüm. Ben Gök Tanrı'ya borcumu ödedim.
Oğuz Kağan

Babamızın, amcamızın kazanmış olduğu milletin adı sanı yok olmasın diye Türk milleti için gece uyumadım, gündüz oturmadım. Küçük kardeşim Köl Tigin ile, iki şad ile öle yite kazandım. Ben kendim kağan oturduğumdan her yere gitmiş olan millet yaya olarak, çıplak olarak öle yite geri geldi. Milleti besleyelim diye kuzeyde Oğuz kavmine doğru, doğuda Kıtay, Tatabı kavmine doğru; güneyde Çin’e doğru on iki defa ordu sevk ettim, savaştım. Ondan sonra Tanrı buyurduğu için devletim, kısmetim varolduğu için ölecek milleti diriltip besledim. Çıplak milleti elbiseli kıldım.
Bilge Kağan

Hayatımın bütün safhalarında olduğu gibi son zamanların buhranları ve felaketleri arasında da bir dakika geçmemiştir ki her türlü huzur ve istirahatimi, her nevi şahsî duygularımı, milletin selameti ve saadeti namına feda etmekten zevk duymayayım.
Mustafa Kemal Atatürk

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.