4/5 - 135 Kişi Yorum Yap, Kazan!
19,08 TL
26,5 TL %28
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Beş yaş insanın en olgun çağıdır; sonra çürüme başlar.
Ben Alper Kamu, birkaç ay önce beş yaşına bastım. Doğum günüm yaklaşırken vaktimin büyük kısmını pencerenin önünde, dışardaki insanları izleyerek geçiriyordum. Hızlanarak, yavaşlayarak, türlü sesler çıkararak ve bir yerlere bakarak yaşayıp gidiyorlardı. Bir gün onlardan biri haline geleceğimi düşünmek beni hasta ediyordu. Ne yazık ki bundan kaçış yoktu. Zaman acımasızdı ve ben hızla yaşlanıyordum.
Hayatımdaki tek iyi şey artık anaokuluna gitmek zorunda olmayışımdı. Zarardan kâr. Uzun süre annem ile babama anaokulunun bana göre bir yer olmadığını anlatmaya çalışmıştım aslında. Bütün rasyonel dayanaklarıyla. Hiçbir işe yaramamıştı maalesef. İlla ki uykumda kan ter içinde tepinmek, servis minübüsü kapıya geldiğinde küçük çaplı bir sinir krizi geçirmek gibi yöntemlere başvurmam gerekecekti derdimi anlamaları için. Kepazelik. İnsanı kendinden utandırıyorlardı."
Alper Canıgüz, Tatlı Rüyalar'dan bilinen sürükleyici diliyle, 5 yaşındaki bir çocuğun içine düştüğü bir hikayeyi anlatıyor. Yaşının avantajıyla her yere girip çıkan, hem filozof, hem fırlama bir oğlan... Hikayeyi ve "karakteri" çevreleyen semt hayatı ve mahalle atmosferi de, bizzat karakter kazanıyor, anlatıda...
Polisiye, fantastik ve mizahi edebiyatın tadlarını ustaca kaynaştıran, olağanüstü özgün, çok iddialı bir kitap.Sayfa Sayısı: 204

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Önemli Olan Kimin Kazandığı Ya Da Kaybettiği Değil, Kimin Daha Çok Dayak Yediğidir!
Tuğba Eriş

Alper Canıgüz, Emrah Serbes, Murat Menteş... Bazen bir kitap okursunuz ve yazarının misyoneri kesilirsiniz; bu üç yazar da benim misyonerlik dönemlerimin kahramanlarıdır. Onuncu yılında 10. baskısını yapan Alper Canıgüz’ün Tatlı Rüyalar’ını ailem ve arkadaşlarım arasında elden ele dolaştırmıştım. Emrah Serbes’in Erken Kaybedenler’ini okumamla Ankara Polisiyelerini hatmetmem bir oldu ve aynı misyonerlik süreci yinelendi.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%82,7
%9,8
%3
%0,8
%3,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

18.09.2019

Eğlenceli ve akıcı

Alper canıgüzle tanıştığım kitabıydı, kitap o kadar komik ve akıcıydı ki bir çırpıda bitirip yazarın diğer kitaplarını almaya gittim. Şu ana kadar oğullar ve rencide ruhlar, cehennem çiçeği, kan ve gül kitaplarını okudum hepsi birbirinden güzel eserlerdi. Yalın günlük bir dil kullanılıyor, yormuyor sizi okurken.

18.09.2019

Basit ve hayalkırıklığı

Beş yaşında bir çocuk değil de genç bir serseriden bahsediyor sanki yazar. Boş vakit öldürebilirsiniz....

16.09.2019

Albert Camus'nun manevi oğlu Alper Kamu

Oğullar ve Rencide Ruhlar; 5 yaşında büyümüş de küçülmüş fırlama bir çocuğun cinayet dedektifliği yaptığı bir eser kısaca. Üniversitede ders verebilecek kadar mantıklı bir oğlanın, mahalleler arası kavgaya katıldığı bir kitap bu. Antidepresan etkisi gösteren samimi bir kitap.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız