Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


"Tam anlamıyla orijinal ve nefis bir kitap..."
-Jonathan Kozol'un, Ön Sözünden, Zalim Eşitsizlikler-

"Mizahla süslenmiş ciddi bir kitap, özgün yaklaşımı birçok okuyucuyu etkileyecektir. Tüm eğitimciler tarafından okunması gerekir.
-Harvey Pekar, Amerikan Splendor Serisi-

"Bu kitap bir sezgi hazinesi sandığıdır. Özgül ve imgesel öğretimin ne olduğunu göstermekte, öğretim ve öğrenme arasındaki yakın bağı keşfetmek isteyen herkes için bir model teşkil etmektedir."
-Peter Kuper Dıarıo ve de Oaxaca-

"Öğretmek eğlendirici, ciddi ve enfes! Birçok insanın hayatını değiştirecek geniş bir manifesto."
-Laurıe Anderson, Sanatçı ve Müzisyen-

"Sezgi dolu anekdotlarla ve keyifli görsel metaforlarla ayers ve Alexander Tanner'in iş birliği, öğretimin hayati önemini -ve ahlaki gerekliliğini- zekice göstermiştir.
-Josh Neufeld, Ts:Tufandan sonra New Orleans'ın-

"Keşke bu kitabı yaklaşık on yıl kadar önce öğretmenliğe ve karikatür yapmaya başlamadan önce okumuş olsaydım. Pratik ve felsefi önerilerle ağzına kadar dolu bir kitap Bu kitabın gelecek öğretmenler nesline ilham vereceğini biliyorum."
-Lauren Weinstein , Kız Hikayeleri-

"Öğretmek, eğitim ve sosyalbilim araştırma topluluğunda taze bir esintiyi temsil etmektedir. Köklü uygulamalar ve geleneksel araştırma modlarını yeniden yapılandırmak cesaret ister."
-Elliot Eisner, Onursal Sanat Profesörü, Stanford Üniversitesi-

Bu çizgi roman, Wıllıam Ayers'in çok satılan kitaplarından biri olan "Öğretmek: Bir Öğretmenin Yolculuğu" başlıklı anı kitabının üçüncü baskısını hayata geçirmektedir.. okuucu Ayers'in anasınıfı öğretmeni olduğu ilk günlerden başlayarak bu meşhur teorisyenin "Buluş ve süprizlerle yolculuğunu" takip edebilmektedir. Alexander-Tanner'in çağrışımcı ve alaycı çizimleri ile görselleştirilmiş olan bu çizgi roman anı kitabı çizgi roman hayranlarına, anı okurlarına ve her eğitimciye hitap edecektir.

Wıllıan ayers okul reformu aktivisti ve ıllınoıs üniversitesi şikago kampüsünde eğitim ordinaryüs profesörü ve kıdemli üniversite hocasıdır. Ryan Alexander - Tanner sanat öğretmeni ve Xerıc ödülü almış karikatüristtir. Bu onun tam anlamıyla ilk çizgi romanıdır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.