Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Oda Kitap Açıklaması

 


En iyi uyarlama senaryo dalında 2016 Oscar adayı..

New York Times tarafından 2010'un en iyi 10 kitabından biri olarak seçilen sarsıcı bir roman…

"Oda'da her türlü duygusal darbe var. Ama duyguyu mümkün kılan şey, kitabın kusursuzca kurgulanmış olması. Oda öylesine güzel düşünülmüş ki, hiçbir şekilde yapmacık gelmiyor. Ama uyarmış olayım, bir içeri girdiniz mi, son sayfaya kadar Donoghue'nun gönüllü tutsağı olacaksınız."
-Newsweek-

"Oda anne sevgisinin şimdiye kadar okuduğum en hayat dolu, en ışıltılı, en güzel ifadesi. "
-Irish Times-

Beş yaşındaki Jack'e göre, Oda bütün dünyadır: Doğduğu, Anne'siyle birlikte yemek yediği, oyun oynadığı, Televizyon seyrettiği ve Dışarısı hakkında bütün bildiklerini öğrendiği yer. Yaşlı Nick'in geleceği akşamlar, Anne onu güvenle uyuması için Gardırop'a kapatır.

Oda Jack'in yuvasıdır, oysa Anne için burası yedi yıldır kapatıldığı zindandan başka bir şey değildir. Anne, azim ve beceri ve ana sevgisiyle, oğluna özel bir hayat yaratmıştır ama, Jack'in soruları çoğaldıkça, onun çaresizliği de artmaktadır. Yine de, asıl sorunlar Büyük Firar'dan sonra Dışarısı'nda beklemektedir onları… Jack'in yaratıcı, komik ve iç yakıcı sesiyle anlatılan Oda, sevgileri imkânsızdan sağ çıkmalarını sağlayan bir ana-oğulun güçlü hikâyesi.

Kitaptan uyarlanan "Room" filmi 4 dalda 2016 Oscar'a aday gösterildi.
-En İyi Film
-En İyi Yönetmen
-En İyi Uyarlama Senaryo
-En İyi Kadın Oyuncu
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Anahtarı başkasındaysa, oda sana mı ait olur sahibine mi?
Aysu Önen

Oda, bir yaşama tutunuş öyküsü, bir kadınlık romanı, bir anne çocuk sevgisi kutlaması, bir taciz lanetlemesi olarak okunabilir. Bence sadece Jack ile tanışmak, onun sesini duymak için okunmalı. Hatta eğer cesaretiniz varsa, Jack’in sorularına yanıtlar aramalısınız.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.04.2016

Spoiler

Lütfen spoiler içeren yorumları yayınlamayın. Birkaç kişi kitabın kritik noktalarını resmen açıklamış. Sırf bu yüzden tam kitabı almayı düşünürken vazgeçtim. Spoiler içeren yorumlar hem bizi kitaptan soğutuyor hemde sizin satışınızı engelliyor. Bilginiz olsun.

12.11.2014

Beklediğim gibi çıkmadı

Çocuğun ağzından yazılınca bana sıkıcı geldi. Açıkçası insanı uzun süre etkisinde bırakabilecek, çok iyi bir konusu var. Ama kitapta beklediğim vuruculuğu bulamadım. Daha iyisini bekliyordum.

27.07.2013

Oda

Sade dilli ortalama bir kitap. Çok da abartılmamalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.