Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


O Gün İçin Bir Şemsiye

O Gün İçin Bir Şemsiye

O Gün İçin Bir Şemsiye

8/10 - 9 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Çağlar Tanyeri
Yayınevi :

Jaguar Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

O Gün İçin Bir Şemsiye'nin kırk altı yaşındaki anlatıcısı, bir "ayakkabıdenetçisi"dir. Satışa sunulacak yeni modelleri test etmek için Frankfurtsokaklarında henüz sadece kendisinin giyebildiği ayakkabılarla gezinir.Hayatta kendi yolunu bulamamıştır, ama yolda eski aşklarını, arkadaşlarınıve anılarını bulur. Bir "varış noktası" yoktur görünürde, ama heradımda insan ruhunun görünmez yerlerine biraz daha yaklaşır. Sadecesokaklarda değil, bilincin coğrafyasında da yürür ve sıradan görünen birinsanın ne denli sıradışı olabileceğini düşündürür. Varoluşsal sorgulamalariçin alışılmadık ölçüde canlı üslubu ve keskin gözlem gücüyle eşyayave insanlara her baktığında hayatın bize unutturmaya çalıştığı bir gerçeğihatırlatır: Yine hayatın kendisini.

Hayatlarının yağmurlu ve uzun bir günden, bedenlerinin de o gün içingereken bir şemsiyeden başka bir şey olmadığını hissetme noktasına gelmiş insanların, Wilhelm Genazino'yla derin ve keyifli bir yürüyüşeçıkacakları O Gün İçin Bir Şemsiye'yi Çağlar Tanyeri Almanca aslından çevirdi.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Jaguar Kitap

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 160

Dil : Türkçe

ISBN: 9786056374395

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Hayatlarının yağmurlu ve uzun bir günden, bedenlerinin de o gün için gereken bir şemsiyeden başka bir şey olmadığını hissetme noktasına gelmiş insanların sıkıntısı O Gün İçin Bir Şemsiye. Kitap kapağındaki ters dönmüş bardağın yarattığı çıkışsızlık, Çağlar Tanyeri'nin çevirisiyle bütünleşerek, metnin kuşandığı umutsuzluğu daha da derinleştiriyor..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (1)

ÿ"Aykırıÿ" bir yaşam

Kitap tanıtım yazısından da görüleceği gibi, ÿ"aykırıÿ" bir anlatıcının yaşamının kısa bir bölümüne tanıklık ediyoruz.

Anlatıcı, kolay anlaşılabilecek, sevilebilecek, empati kurulabilecek biri değil. Çarpıcı gözlemleri, hayatı sorgulama biçimi, yargıları da öyle.

Zaman zaman tedirgin edici, okura kahramanın çok mahrem anılarına, hayatına giriyormuş rahatsızlığı veren ilginç bir okuma.