Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

O Gece Gördüm Onu Kitap Açıklaması

 

Drago Jančar'ın başyapıtı olarak gösterilen O Gece Gördüm Onu, 2. Dünya Savaşı sırasında geçen bir aşk hikâyesi. Jančar bu romanında savaşın Balkan coğrafyasındaki izlerine odaklanıyor. Burjuva bir kadın olan Veronika etrafında gelişen olaylar beş farklı kişinin ağzından anlatılıyor. Aşk, sadakat, dostluk, korku, acı ve ihanet tarihin en karanlık günlerinde kırmızı gözlü canavarlar gibi gölgede bekliyor.

Bu romanıyla daha önce; Orhan Pamuk, Yaşar kemal, J. R. R. Tolkien, Níkos Kazantzákis, Heinrich Böll, Lawrence Durrell, Günter Grass, Yasunari Kawabata, Kōbō Abe, Gabriel García Márquez, Salman Rushdie, John Fowles, Philip Roth, Anthony Burgess gibi yazarların da aldığı Fransa tarafından verilen En İyi Yabancı Kitap Ödülü'nü kazandı.

Ayrıca Avrupa Birliği Edebiyat Ödülü (Prix Européen de Littérature) de alan Drago Jančar, çağımızın en iyi yazarları arasında gösteriliyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.06.2020

.

Drago Jancar'ın okuduğum ilk kitabıydı. Her yeni karakterde Veronika ile ilgili daha net bilgilere sahip oluyoruz. Konu ilgi çekiciydi. Ayrıca Türkçe çevirisi de oldukça güzeldi.

28.01.2020

Veronika'nın başına gelenler...

...pişmiş tavuğun başına gelmedi. Hep aklın yüzünden çektin Veronika. Kitap sıkıcı değil, güzeldi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.