0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
21,11 TL
27,78 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 29 Şubat - 02 Mart
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Platon; insan bedeninde aklın bulunduğu yer olarak başı ifade etmiş ve bütün bedeni kontrol eden güç olduğu için en tepeye yerleştirildiğini düşünmüştür. Göğüs ise tutkuların merkezidir.

Fotoğraf gerçeklik protezidir ama üç maymunu da bozar.

Objeyi estetik olarak kavramak, yani anlamak, sezgiye dayalı bir durumdur. Estetik, kelime olarak, “duyu yoluyla kavramak” demektir. Kavrama, somut olmayan bir hissin, duygunun, güzelliğin bir gerçek varlık, obje üzerinde duyumsanması (görülür hâle gelmesi) olayıdır.

İnsanın kendi bedenini, beynini çözümleme çabası ile 2000’li yıllarda sanatla ilgili etnoloji, evrimsel estetik ve nöroestetik bakışın birleştiği bir yapı oluşmuştur. Özellikle beyinle ilgili bilimsel çözümlemeler, bilinçaltı ve bilincin duygu oluşumuna etkilerini açıklamıştır. Nöroestetik alanı bu sayede estetiğe fizyoloji ve beynin katkısı açısından açıklama getirmiş ve getirmeye devam etmektedir.

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız