3/5 - 24 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 125

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Mekânın hunharca talan edildiği, bir yere ait olmanın zorlaştığı, hususi ya da kolektif belleğimizin sıfırlandığı zamanlarda, yerleşmenin, kendine bir ev icat etmenin ve kök salmanın insaniyeti üzerine öyküler…    Melisa Kesm ... Tamamını gör
10,5 TL
14,0 TL %25
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Melisa Kesmez

Melisa Kesmez

Eylül 1980’de İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi’nde Sosyoloji okudu. Bir dönem Londra’da yaşadı. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları ve söyleşileri yayımlandı. Çeviriler yaptı. İstanbul’da yaşıyor. Ayrıca Sabitfikir dergisinde yazmaktadır.

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması

Mekânın hunharca talan edildiği, bir yere ait olmanın zorlaştığı, hususi ya da kolektif belleğimizin sıfırlandığı zamanlarda, yerleşmenin, kendine bir ev icat etmenin ve kök salmanın insaniyeti üzerine öyküler… 
 
Melisa Kesmez üçüncü kitabı Nohut Oda’da insanın bitmek bilmeyen yuva arayışına bir güzelleme yaparken, içimizde büyüttüğümüz, bazen kadim bir yara gibi sürekli sızlayan, bazen de eski şiddetini yitiren öfke ve hesaplaşmaların hemen yanı başında aşkın ve inceliklerin filizlendiğini bir kez daha hatırlatıyor. 
 
Her şeye rağmen kendi kozasını örmekten vazgeçmeyenlere...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%33,3
%29,2
%8,3
%20,8
%8,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

08.02.2019

Nohut Oda Bakla Sofa

Öykülerden oluşan Nohut Oda kitabı bazı duyguların mekanlardan bağımsız gelişemediğini, yer ve zamanın insan yaşantısı üzerindeki büyülü etkisini anlatıyor. Kalan olmanın verdiği hüzün, giden olmanın verdiği buruk özgürlük ve  daha birçok duyguya tanık olacağınız bu kitaptaki her şey fazlasıyla insana dair. Tavsiye ederim.

07.02.2019

Gidenler ve geride kalanlar

Daha çok şehirli insanın varolma-tutunabilme ve kendini-hissettiklerini ortaya koyma halleriyle ilgili yalın öyküleriyle  içimizde bir yerlere dokunmayı başarabilen Melisa Kesmez 3. Öykü kitabında hem gidenlerin hem de geride kalıp yuvasına sahip çıkanların hikâyelerini anlatmış.