Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Nohut Oda Kitap Açıklaması

Mekânın hunharca talan edildiği, bir yere ait olmanın zorlaştığı, hususi ya da kolektif belleğimizin sıfırlandığı zamanlarda, yerleşmenin, kendine bir ev icat etmenin ve kök salmanın insaniyeti üzerine öyküler… 
 
Melisa Kesmez üçüncü kitabı Nohut Oda’da insanın bitmek bilmeyen yuva arayışına bir güzelleme yaparken, içimizde büyüttüğümüz, bazen kadim bir yara gibi sürekli sızlayan, bazen de eski şiddetini yitiren öfke ve hesaplaşmaların hemen yanı başında aşkın ve inceliklerin filizlendiğini bir kez daha hatırlatıyor. 
 
Her şeye rağmen kendi kozasını örmekten vazgeçmeyenlere...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%33,3
%29,2
%8,3
%20,8
%8,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.02.2019

Nohut Oda Bakla Sofa

Öykülerden oluşan Nohut Oda kitabı bazı duyguların mekanlardan bağımsız gelişemediğini, yer ve zamanın insan yaşantısı üzerindeki büyülü etkisini anlatıyor. Kalan olmanın verdiği hüzün, giden olmanın verdiği buruk özgürlük ve  daha birçok duyguya tanık olacağınız bu kitaptaki her şey fazlasıyla insana dair. Tavsiye ederim.

07.02.2019

Gidenler ve geride kalanlar

Daha çok şehirli insanın varolma-tutunabilme ve kendini-hissettiklerini ortaya koyma halleriyle ilgili yalın öyküleriyle  içimizde bir yerlere dokunmayı başarabilen Melisa Kesmez 3. Öykü kitabında hem gidenlerin hem de geride kalıp yuvasına sahip çıkanların hikâyelerini anlatmış.

09.10.2018

nohut oda hakkında

Yazarın okuduğum ilk kitabı oldu Nohut Oda.Beğendim mi evet beğendim hem de oldukça akıcı ve hızlı okunuyor.5 öyküden oluşuyor.hemen hepsinde kendinden birşeyler bulabilir insan ama buna karşın sıradan değil. en enterasanı da annemin çadırı adlı öyküydü..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.