4,5/5 - 6 Kişi Yorum Yap
12,16 TL
16,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 02 - 04 Mart
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Hiç kimse kaybolmak istemiyor bu karanlık denizde, ama bu deniz son, hatta tek hakikat. Geminin sulara gömülmesinden önceki anların tasavvuru her zihnin kaçınılmaz meşguliyetidir. Sonucu belli bir meşguliyettir bu, bir gün bitecektir. Ama edebiyatta ölüme giden yolu, ölüm ânını ve ölümün kendisini düşünen karakterler ölümsüzlüğün ta kendisidir.

Murat Gülsoy Nisyan'da bunu yapıyor, ölümü ölümsüzleştiriyor. Alışılmadık bir Gülsoy kitabı bu, müthiş çekici ve sarsıcı. Anbean karanlık denizin sularına batan, giderek parçalanan bir aklın girdaplarını ve karanlık denizi dalgalandıran sonu, edebî bir şiddet olarak gözlerimizin önüne seriyor. Doğduğumuz an o karanlık denize adım atmış olduğumuzu ve ömür denen geminin önünde sonunda sulara gömüleceğini biliyoruz. Murat Gülsoy bu bilgiyi edebiyatın doruğuna çıkarıyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 107

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap Murat Gülsoy okurlarını şaşırtacak bir çalışma olduğuna eminim Nisyan’ın. Gülsoy, yıllar boyu yazdığı onca öykünün ve romanın girdabına işte bu sefer kapılmış, edebiyat tarafından yutulmuş bir yazar olarak çıkacak çünkü karşılarına.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%83,3
%16,7
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

11.06.2014

YAŞAM Ölümden Üstündür!

Bize YAŞAM´ı anlatacak yazarlar gerekÿ;ölüme karşı YAŞAM´ı...Her türlü zorluğa karşı var olabilmeyi,dirimdeki mucizeyi...İnsanın yaşarken defalarca çukurun dibine düşüp nasıl yine güneşi görebildiğini,görebileceğini anlatan yazarlar...Ölüme inat YAŞAM´ı anlatan yazarlar...

29.12.2013

ÇOK ETKİLEYİCİ

Son zamanlarda okuduğum en etkileyici kitap.  Çocuğunu bile tanıyamayan, çocuğunun sadece 6 yaşındaki hâlini hatırlayan yaşlı bir adam... Yazarın kullandığı teknikle kahramanın iç dünyasına giriyorsunuz. Kitaptan birkaç cümle: ÿ"Baba, sen de ölecek misin? Evet ama çok sonra. Çok. Zamandan sonra. Sen sen olmayı bıraktıktan sonra. Yorulduğumda. Unuttuğumda. ... Baba ben ölecek miyim? Hayır, ben varken hayır." Bu kitabı mutlaka okuyun.

09.03.2013

Sarsıcı

Karakter öyle gerçek ve durum öyle can acıtıcı ki, Gülsoy´un diğer roman ya da öyküleri gibi bir solukta okunamıyor. Yazıldığı gibi parça parça okunmalı. Bu kitabın yazarın diğer eserlerinden çok farklı olduğu açık. Ancak, yine seçilen yeni anlatım biçimi ile yazarın imzasını kapağa bakmadan görmek mümkün. İlk defa bu kitabın adı tek kelime. İsmi kitabın özeti niteliğinde. Kitabın isminin tek kelime olmasının sebebi içinde gizli. Karakter öyle şeyler söylüyor ki, çok şey söylemesine gerek kalmıyor.  Bu kitabı okumamak için tek sebep hissetmekten korkmak olabilir.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız