Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Nimrod Çıldırışları

Nimrod Çıldırışları

Nimrod Çıldırışları

8/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Avi Pardo
Yayınevi :

Siren Yayınları

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Kara mizahı seviyorsanız, bundan iyisini bulamazsanız."
-Baltimore Sun-

Etgar Keret'in büyülü, tuhaf, ters köşeler ile dolu inişli çıkışlı dünyasına bir giriş bileti: Nimrod Çıldırışları. Tanrı Olmak İsteyen Otobüs Şoförü ile Buzdolabının Üstündeki Kız'ın hınzır yazarı, hiçbir şeye aldırmaksızın akan sıradan hayatlara derin kesikler atmaya devam ediyor. Nimrod Çıldırışları kendi kafasına göre dönüp duran dünyada çıldırmadan yaşamayı başaranlara, ne olursa olsun arkadaşlarına inanmakta ısrarcı olanlara, yaralarıyla yaşayanlara ve yaşayamayanlara, hayatın karanlıkları içinde parıltıları arayanlara sesleniyor. Geceleri ensesi kıllı, şişko bir adama dönüşen sevgilisiyle şehrin altını üstüne getiren bir adam, kaybettikleri arkadaşlarını anmak için sırayla fıttıran dostlar, ikinci fırsatların hayaliyle bir ömür boyunca yaşayanlar ve umutsuzluğu bir ip şeklinde hayal ederek ilmeği boyunlarına geçiriveren insanlar… Hepsi ve daha fazlası, Keret'in hüzünlü, oyunbaz, eğlenceli hikayeleriyle, kanlı canlı karşınızda.

Nimrod Çıldırışları, kıvrak zekası ile coşku verecek, kırık kalplere mıh gibi saplanacak bir kitap.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 97

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Siren Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 160

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055903381

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Rutin saydığımız ama her gün biraz daha simulasyona, olağandışı bir distopyaya dönüşen hayatlarımızın içine sızmış, gerçeklerden yapılma minik el bombalarını andırıyor Nimrod Çıldırışı öyküleri..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (1)

Ne denileblir ki?

Etgar Keret´in fantastik dünyasından kopuk gelmiş öyküler. Tarzı o kadar kendine has ki ne söyleseniz eğreti durur. Bu kitaptaki favori öyküm "Öykü Biçimindeki Bir Düşünce"