0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
14,6 TL
20,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 16 Ekim
Standart Teslimat : 17 - 19 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Onbeş yıllık bir medrese eğitiminin yanında, mektepli ilk kuşağa mensup osmanlı hukukçularından olan ve Hukuk-ı Aile Kararnamesi Komisyonu Başkanlığı gibi bir görevi yürütmüş Seydişehri'nin Kitab-ı Nikah ve Talak adlı bu eseri; Mecelle ile başlayan Osmanlı'da hukuki modernleşme sürecinin ilk aşamasını teşkil eden, muhteva açısından fıkhın geleneksel yapısına uygun ancak şekil açısından Batı hukukunu örnek alan çalışmaların ortaya konduğu bir dönemde kaleme alınan ve bu dönemin özelliklerinin ve söz konusu değişimin etkilerinin görüldüğü bir eserdir.

Seydişehri, Mülteka’l-ebhur ve Dürrü’l-muhtar gibi muteber fıkıh kitaplarına dayanarak hazırladığı ve hukuk fakültesinde verdiği dersleri kitaplaştırarak oluşturduğu eserde meseleleri kullanım kolaylığı sağlamak üzere 513 madde altında ele almıştır. Kitabın, nikah ve talikla ilgili çeşitli fıkhi ıstılahlar, nikah, velayet, mehir, nafaka, muharremat, süt emme, talak, iddet, hidâne ve nesebin sübutu gibi konularda derli toplu bilgi edinmek isteyen başta ilahiyat fakültesi öğrencileri olmak üzere ilgililere faydalı olacağı düşünülmektedir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız