5/5 - 7 Kişi Yorum Yap
13,5 TL
18,0 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 17 Mayıs - 20 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Nereye? Kitap Açıklaması


Bu kitapta, çağında yaşananlara meraklı bir yazarın yüzyıl dönüşümünden aktardığı gözlemleri bulacaksınız.

Kimi, Türkiye'nin en ağır kriz yıllarında, kimi terör ve savaş koşullarında yazılmış bu yazıların ortak özelliği, 3. binyılın kundağında geleceğini arayan ademoğullarının beynini kurcalayan soru işaretlerini deşmesi...

Geçtiğimiz yüzyılda kendisine yol gösteren tanıdık haritayı kaybeden insanoğlunun yeni çağın yollarındaki istikamet arayışının izdüşümleri. Teknolojik tahakkümden, değişen cinsel kimliklere, tek kültür tehdidinden, gençlerin yeni diline kadar değişimin göstergeleri...

Hem toplumsal hem de kişisel bir arayışın muhasebesi... Kendi kalbini durdurmuş bir kalp doktorunun, körler okulunda bir resim öğretmeninin, kendi idam sahnesini izleyip yazmış bir yazarın ve iyiliğin nihai zaferinden umudu kesmeden orta yaşa varmış bir kuşağın tutanakları... Bu vahşi koşu içinde bir türlü durup soramadığımız yaman bir soru bekliyor sizi içerideki sayfalarda: "Nereye?.."
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 163


Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

15.05.2008

Nereye?

Can Dündar, yaşamla, savaşla, aşkla ilgili, tam bir filozof gibi değil de, biraz da şiirsel bir anlatımla yazdığı yazılarını bu kitapta bir araya toplamış. Bazen gözümüzün önünde olduğu halde göremediğimiz, kimi zaman farkedip de kabul etmek istemediğimiz yerinde tespitleri okuduktan sonra bu konular hakkında daha çok düşünmeye başladığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

28.11.2007

Nereye?

Sevgi nereye? aşk nereye? toplum nereye...? hakikaten nereye gidiyoruz? hepsine dair çok güzel bir derleme. İçinizden parçalar kopacak okurken. Fakat biraz eski basım olduğu için verilen örnekleri hatırlamayabilirsiniz. Genellikle 90'lardan örnekler var. Bu basımda güncellenmedi ise eğer. Bendeki farklı bir basım çünkü.

12.06.2006

Heryere

Yazarın her kitabı ayrı özel. En kötü, en acı konulardan yazarken bile ağzından bal damlıyor sanki. Alıyor bulutların üzerine size dünyayı dolandırıyor.
Hemde dikkatinizi yazdığı konu üzerinden düşündürerek, konuşturarak başkalarıyla tartıştırarak.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.