Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Nasıl Kadın Olunur? Kitap Açıklaması

 


Simone de Beauvoir, "Kadın doğulmaz; kadın olunur" demişti; hepsi bu olsa iyi...

Nasıl Kadın Olunur?, benim kadın olmayı yanlış anladığım onca zamanın öyküsünü anlatıyor. Evet, eski moda feminist "yükselen bilinçlilik" hâlâ büyük değer taşıyor. Ama ne zaman ki konu kürtaj, kozmetik mucizeleri, doğum, annelik, seks, aşk, iş, kadın düşmanlığı, korku ya da kendi teninin altında nasıl hissettiğine gelse, kadınlar, çok ama çok sarhoş olmadıkça birbirlerine genellikle doğruyu söylemez.

Renkli kişiliği, çılgın fikirleri, samimi üslubu ile tanınan ve doğruları söylemekten vazgeçmeyen biri olan Caitlin Moran, 2010'da İngiltere'de yılın köşe yazarı ödülünü aldı. 2011'de Times'taki yazıları nedeniyle yılın eleştirmeni ve röportaj gazetecisi seçildi.
Caitlin Moran'ın Nasıl Kadın Olunur'unu sevmek için o kadar çok sebep var ki…

Cinsiyetçiliğe öylesine muhteşem bir şekilde direniyor ki bunu neredeyse fark etmiyorsunuz bile... Mutlaka okunmalı.
New York Times

Moran'ın zekası baştan çıkarıcı.
The New Yorker

Müthiş eğlenceli... Moran eşsiz diliyle okurlarını hem eğlendiriyor hem de bilgilendiriyor...

Feminizm militanlığı yapmıyor, feminizmi insancıllaştırıyor.
Publishers WeeklySayfa Sayısı: 344

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yabancı

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.10.2020

Okunmalı

İsmine ve kapağına bakınca biraz önyargım oluşmuştu açıkçası ama Emma Watson'un listesinde olduğu için almıştım ve iyi ki alıp okumuşum. Önyargılı yaklaştığım için utandım. Eğer siz de cinsiyet eşitliği kitaplarını seviyorsanız kesinlikle okuyun. Kitap çok akıcı ve keyifli geçiyor. Kimi yerleri okurken hiç fark etmemiş olduğunuz cinsiyetçilikleri görüyorsunuz ve sizin de yaşadığınız şeyler aklınıza geliyor. Ben çok beğendim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.