Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


"Çocukluğumdan anımsadıklarım: tuvaletten gelen garip hıçkırıklar, sümkürürken çıkan ses ve kızarmış gözleri annemin. Annem var olmuştu; bir şeyler oluyordu; hiçbir şey olamamıştı."

Handke'nin annesi Nazi dönemi, 2. Dünya Savaşı ve savaş sonrası tüketim toplumunu kapsayan yaşamı boyunca gözlerden ırak bir yaşamı seçti, ta ki aşırı dozda uyku hapı içip kendi canına kıyana kadar. Mutsuzluğa Doyum'da Handke, annesi hakkında bildiklerini, ya da bildiğini sandıklarını kayda geçirirken, romanlarındaki suskunluğunun benzerini -tarif edilemez acısı kök salmadan bir ağıda dönüştürüyor. Sade olduğu kadar şiirsel bir dille kaleme alınmış bu anlatı, aşk, öfke, hayranlık ve keskin bir tarihsel bakış açısıyla dolu olduğu kadar, yazarın kariyerindeki en dolaysız ve yoğun yapıtlardan birini oluşturuyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 75

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Aylak Adam

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Mutsuzluğa Doyum bir yakının ardından nasıl yazılabileceğine dair çok da benzeri bulunmayan bir sorgulamayı içeriyor: Ölen kişi nasıl betimlenir? Şiirsel bir anlatıma mı kayılır? Soyutlamalar kaçınılmaz mıdır? Yalın bir anlatım ne kadar mümkün olabilir?.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%50
%50
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

04.01.2018

Güçlü bir kalem

Zor olan kendisini değil bir başkasını anlatmaktır. Yazar tam da bunu yapıyor ve annesini anlatıyor. Kısacık ama okuyanı pişman etmeyecek, anne üzerine bir yapıt.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız