33,45 TL
Standart Teslimat : 19 Mayıs - 22 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mutluluk Sanatı - Yaşam için Bir El Kitabı Kitap Açıklaması

 


"Hayatımızın gerçek amacının mutluluğu aramak olduğuna inanıyorum. Bu açık. İster bir dine inanalım ister inanmayalım ya da ister şu dine ister bu dine inanalım, hepimiz hayatta daha iyi bir şeyi arıyoruz. Bu nedenle, hayatımızın gerçek yönü mutluluğa doğrudur..."
Dalai Lama

Dünyanın en büyük ruhsal lideri, ilk kez bir psikiyatr ile bir araya gelerek, o zor kazanılan sakinliğe nasıl ulaştığını ve bizim bu içsel barışı nasıl bulabileceğimizi anlatmaktadır.

Meditasyonlar, hikayeler, Budizm ve psikolojinin birleştiği noktalar sayesinde Dalai Lama, günlük hayatta yaşadığımız depresyonları, korku ve endişeleri, öfkeyi, kıskançlığı ya da sadece kötü bir ruh halini nasıl yenebileceğimizi göstermektedir. Hayatımızda karşılaştığımız engelleri aşarak derin ve kalıcı bir içsel barışa nasıl ulaşılacağını açıklamak için ilişkileri, sağlığı, aileyi ve işi tartışmaktadır. 2500 yıllık Budist meditasyonları ve sağlıklı bir sağduyuyu temel alan Mutluluk Sanatı, okuyuculara tüm insanların ortak sorunları hakkında yardımcı olmak için geleneklerin sınırlarını aşan bir kitaptır. Mutluluk Sanatı, 70 haftayı geçkin bir süredir, hala New York Times bestseller listesinde birinci sıradaki yerini korumakta ve 20 ülkede çok satan kitaplar listesinin üst sıralarında yer almaktadır.

Kırkıncı Dalai Lama Saygıdeğer Tenzin Gyatso Tibet halkının ruhsal ve dünyevi lideridir. 1959'da Çin güçlerinin Tibet'i işgal etmesinden beri Hindistan'da Dharamsala'da sürgünde yaşamaktadır. Dünya barışı ve insan hakları için gösterdiği yorulmak bilmez çaba, kendisine uluslararası bir ün kazandırmıştır. Wallenberg Ödülü, (A.B.D kongresi İnsan Haklan Kurulusu tarafından verilmektedir) Albert Schweitzer Ödülü ve 1989'da Tibet'in özgürlük mücadelesine barışçıl çözüm bulmak için gösterdiği gayretlerden dolayı kazandığı Nobel Barış Ödülü de dahil olmak üzere pek çok ödülün sahibidir.

Tıp doktoru Howard C. Cutler tıp diplomasını Arizona Tıp Üniversitesi'nden almıştır. Psikiyatri uzmanlığını, Phoenix'deki Good Samatarian Medical Center'da çalışarak almıştır ve Amerikan Psikiyatri ve Nöroloji Derneği'nden sertifikası vardır. 1982'de Hindistan'a yaptığı Tibet tıbbı hakkındaki bir araştırma gezisinde Dalai Lama ile tanışmış ve onunla bu kitabı oluşturan konular hakkında yıllara yayılan tartışmalar yapmıştır. Dr. Cutler, şu anda Phoenix'de oturmaktadır ve burada öze bir psikiyatri kliniğinin sahibidir.Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Klan Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

27.07.2021

Başarılı bir sentez

Doğu felsefesinin en üst temsilcilerinden biriyle batılı bir psikiyatristin karşılaşması sonucu hayata dair sorunların iki taraf gözüyle nasıl algılanıp ortak hangi çözümleri bulduklarına dair neredeyse her konuda dersler içeren başarılı bir kitap.

20.11.2020

İYİ Kİ KARŞILAŞMIŞIM :)

Tesadüfen elime geçen bu kitap kesinlikle adından anlaşılacağı üzere yol gösterici. Yaşamın zorlukları karşısında sizlere sabrı, sevgiyi, tahammülü ve acı ile baş etmeyi öğretiyor. Tavsiye ederim.

15.04.2003

Mutluluk Sanatı

Kesinlikle okunması gereken bir kitap.Dalai Lama mutluluğu çok güzel açıklamış. Hayatın amacı mutluluktur buna katılıyorum.Yaşam için bir el kitabı yazıyor ön kapakta. Bence de herkese rehber olabilecek bir kitap. Yanınızda bulunmasında fayda var.  

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.