4,5/5 - 11 Kişi Yorum Yap
6,15 TL
10,0 TL %38
Standart Teslimat : 28 Ekim - 01 Kasım
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mutlu Bir Yaşam Üzerine-Yaşamın Kısalığı Üzerine Kitap Açıklaması

Seneca (MÖ 4’e doğru-MS 65): Devlet adamı ve filozofluğunun yanı sıra Roma tarihinin en önemli söylev ustalarından ve tragedya yazarlarından biridir. Babasının bir siyaset adamı ve hatip olarak yetiştirmek istediği Seneca, bir süre devlet işleriyle uğraştı ve sonunda kendisini en sevdiği işe, yani felsefeye adadı. Stoacı öğretileri içeren çok sayıda düşünce metni, mektup ve tragedya yazdı. Mutlu Yaşam Üzerine ve Yaşamın Kısalığı Üzerine’de Seneca doğaya uyumlu yaşama mecburiyetini çeşitli açılardan ve yaşadığı dönemden örnekler vererek ele alır. İlham verici bu iki metin, Stoacılığın Roma döneminde nasıl bir yaşam anlayışını salık verdiğine dair soruların yanıtlarını da barındırır.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%81,8
%18,2
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.01.2021

Bu tür kitaplara bağlandım şu an

Sabırsızlıkla bekliyorum

04.06.2020

Seneca

Seneca gerçekten yaşam farkındalığı oluşturuyor bu kitapta. Mutluluk ile ilgili kısımda daha çok erdem kavramı üzerinde duruyor. Yaşamın kısalığı ile ilgili olarak da zaman için farkındalık oluşturuyor ve bununla harekete geçmemiz için itici bir güç oluşturuyor. Felsefe kitabı ancak asla ağır değil akıcı ve net anlatım var. Özellikle Epikuros felsefesinin nasıl yanlış anlaşıldığını da değinmiş olması kitabın güzel kısımlarından..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.