Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Mutfak Sırları Kitap Açıklaması

 


"Aşçıları üç alt kategoriye ayırabilirim: Sanatçılar, sürgünler, kiralık askerler."

New York'un ünlü şeflerinden Anthony Bourdain'in "Mutfak Sırları - Aşçılık Dünyasından Mahrem Maceralar" kitabının 4. baskısı kitapçılarda ve internet satış noktalarında!

Anthony Bourdain, televizyon yıldızı olmadan önce, seks, uyuşturucu, küçük kaçamaklar, aşçılara özel küfürlü jargon ve Fransız mutfağıyla geçen 25 yılını anlatmaya karar verince ortaya "Mutfak Sırları" çıktı.

Bourdain, bir yıldız şef olmanın öyle kolay olunamayacağını, aşçılık dünyasına dair şaşırtıcı sırlar, insan portreleri, dünyanın dört bir yanındaki ünlü ya da ünsüz lokantalar ve o lokantaların mutfaklarında geçirdiği haz ve çılgınlık dolu günlerini, yaşadığı maddi ve manevi acılardan da bahsederek çarpıcı bir biçimde gösteriyor.

"Size restoran dünyasının gizli, karanlık köşelerinden... 'Rom, oğlancılık ve kırbaç' karışımında sarsılmaz bir düzeni ve sinir bozucu bir kaosu barındıran, yüzyıllardır süregelen askeri hiyerarşiye sahip bir alt kültürden söz etmek istiyorum.

(...) Okuyucuların profesyonel düzeyde gerçekten güzel yemekler yapmanın hazlarını biraz olsun kavramalarını istiyorum."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Oğlak Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.