3,5/5 - 109 Kişi Yorum Yap

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 163

Dil : Türkçe

"Üzülme baba," dedim, "alt tarafı bir ev, alt tarafı beton parçası ya. Çalışır ederiz, yine alırız. Ben de çalışırım bundan sonra, söz, alırız bir ev daha." "Ona üzülmüy ... Tamamını gör
17,16 TL
23,5 TL %27
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Emrah Serbes

Emrah Serbes

Yazar Ve Senarist Emrah Serbes 1981 Yalova doğumludur. Öğrencilik yıllarında “Bir Gün” gazetesi için şöyleşiler yazan Serbes “Dil Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur.” Bir Behzat Ç. romanı olan“Her Temas İz Bırakır” isimli kitabı Almancaya çevrilmiştir. Bu kitap, yazarın ilk polisiye romanıdır. Sinema filmine uyarlanan kitap ”Bir Ankara Polisiyesi” alt başlığı ile 2006 yılında İletişim yayı ... Tamamını görKitap Açıklaması


"Üzülme baba," dedim, "alt tarafı bir ev, alt tarafı beton parçası ya. Çalışır ederiz, yine alırız. Ben de çalışırım bundan sonra, söz, alırız bir ev daha." "Ona üzülmüyorum ki ben," dedi babam. "Her ay evin taksitini ödedik de ne oldu. Bak, uçup gitti elimizden balon gibi. Keşke seni ağlatmasaydık çocukken. Keşke sana o akülü arabayı alsaydık." Güzel olmak isteyen alkolikler, berduşlar, kardeşler… Zembereği boşalmış hayat memat ezberleri, tek gözlü geceler. Yeraltının karın gurultusuna, belalı bir gündüze sarılan cuaralar.

Müptezeller, uğultuların, yoksunluğun ve kaybeden delikanlıların romanı. Lime lime, ufalanarak. Emrah Serbes, kenarların soluğunu, dünyaya katlanamayan, kendine gömülen çocukları haykırarak anlatıyor. Yaz biter, güz biter, hep kış gelir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 163

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Puanlamalar

%51,4
%20,2
%13,8
%1,8
%12,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Behzat Ç.'den gelenlere

Yalan yok Emrah Serbes'i Behzat Ç.'den dolayı okumayı çok istiyordum. Ben alkol sigara kullanmayan bir adamım. Uyuşturucu ile geçen bir kitap olduğu için bana hitap etmedi. Ara sıra sevdiğim yerler olduysa da bitirmiş olmak için bitirdim. O taraklarda beziniz yoksa okumasanız da olur.

Emrah Serbes Üslubu

Beş parasız uyuşturucu müptelalarının, dibin katmanlarındaki yolculuğunun ele alındığı bir kitap. Emrah Serbes üslubunu seven biri olarak yine aradığımı buldum ve zevkle okudum.

Hayal kırıklığı

Bu kitap okudugum ilk Emrah Serbes kitabi. Aslinda populer kitaplardan hep kacmisimdir. Edebi degerlere saygili, tadi damakta kalan, olagandisi eserleri okumak hep ilk tercihim oldu. Bu kitapta kaybedenler yazilmis. Elbette birkac etkili cumle de mevcut. Ancak konu veya konular uyusturucu ve icki odakli. Her seferinde her konuda ustune basa basa ot ve ickiden bahsedilmis. Hayatta hem kazananlar hem de kaybedenler hep var. Ama bu kitap bahsedildigi gibi gercekte kaybedenleri anlatmayi basaramamis. Kitabi, anlatimini ve konulari surekli ot ve ickiye baglamasini hic sevmedim. Bu anlatis sekline yeralti edebiyati denmis olmasini da hic anlamadim. Bosa zaman ve para kaybi.