168,0 TL
Standart Teslimat : 06 Aralık - 09 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mülki İdare Klasikleri Kitap Açıklaması

 

Türkiye’de “Mülki İdare Klasikleri” adlı eserin kapsamını; ilgili alanlarda bir çalışma yaparken literatür incelemesi yapıldığında ‘olmazsa olmaz’ şeklinde tarif edebileceğimiz makaleler oluşturmaktadır. Teorisyen ve uygulayıcıların farklı yerlerde yayınlanmış makalelerinin bir arada yer aldığı bu kitabın amacı; söz konusu alanlardaki birikimi belli bir kronoloji ve konsept içerisinde sunmaktır. Klasikler olarak nitelendirilecek bu kitaplarla; dağınık olan başat çalışmaları bir araya getirerek siyasetçiler, bürokratlar, akademisyenler, öğrenciler ve ilgilenen her kesim için başucu eser ortaya çıkmaktadır.
Bu çalışma, Cumhuriyet Dönemi’nde mülki idare hakkında yazılan makale ve kitap bölümleri arasından seçilenleri içermektedir. Ayrıca Tanzimat Dönemi’nden itibaren mülki idare amiri olarak görev yapan ve İz Bırakan Mülki İdare Amirleri kitap serisinden seçilen beş mülki idare amirinin özel ve mesleki yaşam öyküleri paylaşılmaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.