13,3 TL
Standart Teslimat : 21 Mayıs - 24 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mukıza Hadis Usulünün Temelleri Kitap Açıklaması

 

Hadis Usulü'nün kavram ve terimlerini tanıtıp açıklayan muhtasar bir metinle buluşmak pek çok ilim talebesinin öncelikleri arasındadır. Hadis ve sünnete vakıf olmanın özel bir önem kazandığı günümüzde, işin doğrusunu yanlışından ayıracak rehber eserlere ihtiyaç bilhassa artmıştır. Hadis Tarihi'nin önde gelen rical ve tenkit alimlerinden Hafız Şemsüddin Zehebi'nin kaleminden dökülen bu mümtaz risale, okuyucuya aydınlık bir yol vadediyor.

Rivayet çeşitlerini, ravilerin tabakalarını, cerhtadilin esaslarını, hadisle ilgilenen kimselerin sahip olması gereken adabı ana hatlarıyla ortaya koyuyor. Rağbet Yayınları, İslami ilimler alanına, parlak Arapçası ve açık sözlülüğüyle bilinen bir büyük muhaddisin hatırasını, akademik bir titizlik ve haklı bir gururla takdim ediyor. "Mükıza", orijinal metni ve tercümesiyle birlikte; bilgiyi polemiğe, mesleki ahlakı popüler kültüre, Sünnet-i Seniyye'ye ittibayı kişisel eğilimlerle yaşamaya tercih edenler için "Buyurun, buradayım" diyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.