Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Motorsiklet Teorisi Kitap Açıklaması

 


'Bu kitapla nihayet Türk motosiklet camiası kendi içinden bir yazarla, tercüme eserler bir yana, ilk Türkçe kaynağa kavuşmuş oluyor. Pek çok motor sevdalısının internet forumlarında 'Donald Duck' diye tanıdığı, taa New York'tan yazıştığı Reşat Arbaş 'Motosiklet Teorisi' ile nihayet karşımızda.
Hiç ömründe motosiklete el sürmemiş bir motosiklet meraklısından, ileri seviyeye kadar motosiklet kullanan bir sürücüye kadar geniş bir yelpazedeki yeterli tecrübeden yoksun motosiklet sürücüsünün trafik tehlikelerine en açık dönemde olduğu biliniyor. Kitaptaki bilgiler özellikle bu dönemi hedef alarak hem motosiklet gibi dünyanın en güzel sporlarından birine bakış açımızı değiştiriyor, hem de karakucak öğrenme yöntemlerine göre çok daha güvenli adımlarla bu dünyaya girmemizi, çok daha sağlam bir temel üzerinde ilerlememizi sağlıyor.

Kitapta ilk motosiklet nasıl seçilir, nasıl antreman yapılır, üstünde nasıl oturulur gibi en temel bilgilerden fren, viraj, kıvırmaca gibi kullanma tekniklerine; mental hazırlık, hatta biraz fizik, ve giyim kuşam hakkında temel bilgiden küçük bir sözlüğe; cadde-trafik stratejilerinden motosikletçinin aile ve çevresi ile olan ilişkilerine kadar hemen her konuda oldukça etraflı bilgi bulunuyor.'Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: MVT Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.02.2014

Mükemmel Bir kitap

Okuması son derece rahat ve eğlenceli,
içeriği her motosiklet sahibinin bilmesi gereken binlerce faydalı bilgiyle dolu bir kitap.
Türkiye´de büyük bir eksiği tamamlayan bir kitap.
Daha kapsamlı ve daha çok şema/fotoğraf içeren sürümü çıkacağını ümit ediyoruz.

27.02.2013

Motosiklete başlayacaklara tavsiye olunur.

Bu kitap bir Türk tarafından yazılan ilk motosiklet eğitim kitabı. Ve motosiklete yeni başlayacaklar için harika bir kitap. Kendinize bir motosiklet alma niyetindeyseniz önce bu kitabı edinip okuyun derim, ben öyle yaptım ve motosiklete ve motosiklet kullanma olayına bakış açım değişti.

20.08.2012

HER KÜTÜPHANEDE OLMALI

Resat Arbas ´ ın yazdığı MOTOSIKLET TEORISI kitabı motosiklet sürücüleri ve adayları için müthiş kaynak. Kesinlikle herkeste olmalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.