Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Gün sabahından, insan çocukluğundan belli olur.
-John Milton)-

Hareket yaşamdır. İşimizde ve oyunumuzda yaptığımız her şey hareketi kapsar. Varlığımız; kalbimizin atışına, akciğerlerimizin nefes alıp vermesine, otomatik ve yarı otomatik hareket süreçlerine ve yaşamımıza dâhil olan diğer istemli hareketlere bağlıdır. Motor kontrolünü ve motor koordinasyonunu nasıl kazandığımızı anlamak, nasıl yaşa-dığımızı anlamanın temelidir. Etkili bir öğretim ve öğrenme süreci için atılacak ilk adım tipik olarak gelişen bireyin gelişimsel sürecini anlamaktan geçer. Bu anlayış, sınıfta, spor salonunda ya da oyun alanında eğitimin çekirdeğini oluşturur.
Gelişimsel yetersizliği olan bireylerin motor gelişim özelliklerinin bilinmesi, uygulanacak müdahale, terapi ve tedavi programlarına sağlam bir temel oluşturur. Motor gelişimi gebelikle başlayan, yaşam boyunca devam eden bir süreç yaklaşımı içinde ele alan bu kitap; spor bilimleri, fizyoterapi, ergoterapi, özel eğitim, erken çocukluk eğitimi ve sınıf öğretmenliği alanlarında çalışan öğretim elemanlarına ve öğrencilere yönelik hazırlanmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe/Makedonca
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık

 

Puanlamalar

%50
%50
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

21.04.2014

Tebrikler

ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde ders kitabı olarak Gallahue´nin Motor Development ve Motor Learning Kitaplarını okumuştuk. Güncellenen ve Türkçe çevirisi çok iyi olan bu kitap öğrencilerimiz için çok yararlı olacaktır.

Doç.Dr.Hayrettin GÜMÜŞDAĞ
Hitit Üniversitesi BESYO Öğretim Üyesi
Psikososyal Dersler

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız