4/5 - 2 Kişi Yorum Yap
19,2 TL
32,0 TL %40
Standart Teslimat : 21 Ekim - 25 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Monarşi Kitap Açıklaması

Dünyanın en büyük şairlerinden birini dikkate değer bir politika düşünürü olarak karşımıza çıkartan Monarşi, insanlığın ereklerine ulaşması için temelde hangi politik örgütlenmenin daha faydalı olduğu sorusu üzerine yoğunlaşıyor. 14. yüzyıla damgasını vuran, kilise ve imparatorluk arasındaki mücadeleye Aristotelesçi bir metodoloji ile çözüm getiren Dante’nin bu eseri, şaşırtıcı derecede özgün ve etkili bir politik bakışı somutlaştırırken, şairin entelektüel ilgilerine ve başarılarına da ışık tutuyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%50
%0
%50
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.11.2018

erek...

Türkiye'de aydınlar "erek" vb. kelimeleri kullananlar ve kullanmayanlar biçiminde ikiye ayrılabilir. Ne yazık ki klasik Türkçe'ye ya da henüz yakın gelecekte Türk aydının konuştuğu Türkçe'ye hürmet eden güncel çeviri bulmak çok zor. Çoğu toplumda karşılık bulmamış uydurmaca/kurmaca kelimelerle süslenmiş eserler yüzünden güncel tercümelerden korkar olduk. Tercüman ve yayınevine katkılarından dolayı teşekkür eder... gelecek çalışmalarında 1960'larda ya da 1970'lerde çevrilen eserlerden aldığımız lezzetten bizleri mahrum etmemesini niyaz ederiz.  Lütfen bir kültür mirasının yok olmasına seyirci kalmayınız!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.