4/5 - 49 Kişi Yorum Yap

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 304

Ebat : 13,5 x 21

Medya Cinsi : Ciltsiz

 Zaman, yaşamın kendisidir. Ve yaşamın yeri yürektir. Momo, büyük bir kentin tiyatro harabelerinde yaşayan küçük bir kızdır. Buldukları ya da kendisine hediye edilenler dışında hiçbir şeyi yoktur. Ancak olağanüstü bir yeteneği vardır: ... Tamamını gör
18,84 TL
29,9 TL %37
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Michael Ende

Michael Ende

Michael Ende (d. 12 Kasım 1929, Garmisch-Partenkirchen-Almanya) yazar.12 Kasım 1929'da, gerçeküstücü bir ressamın oğlu olarak Almanya'da Garmisch-Partenkirchen'de dünyaya geldi.1945'te, on altı yaşındayken askere çağrılınca eğitimini sürdürdüğü Waldorf okulundan ayrıldı. Savaştan sonra 1948-1950 yılları arasında bir drama okuluna katıldı, aktörlük yaptı, skeçler ve kısa oyunlar yazdı, Münih Ha ... Tamamını görKitap Açıklaması

 Zaman, yaşamın kendisidir. Ve yaşamın yeri yürektir.

Momo, büyük bir kentin tiyatro harabelerinde yaşayan küçük bir kızdır. Buldukları ya da kendisine hediye edilenler dışında hiçbir şeyi yoktur. Ancak olağanüstü bir yeteneği vardır: Momo, muhteşem bir dinleyicidir ve bunun için oldukça bol zamanı vardır.

Bir gün hayaletimsi topluluk “duman adamlar” ortaya çıkar. İnce hesaplı planlar kurup insanların zamanını çalarlar. Onları durduracak tek kişiyse Momo’dur.

Momo elinde bir çiçek, koltuğunun altında bir kaplumbağa ve gizemli Hora Usta’nın da yardımıyla koskoca duman adamlar ordusunun karşısında tek başına durur. Acaba Momo, zamanı çalan adamları tek başına alt edebilecek midir?

Toplumumuz ve günümüz insanının zaman algısı ve zamanı okuması üzerine bir masal olan Momo’yla Michael Ende, Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’ne layık görülmüştür. Pek çok kez sinemaya uyarlanan Momo, kırktan fazla dile çevrilmiş, tüm dünyada 7 milyonun üzerinde satılmıştır.

“Michael Ende’nin romanları uzun yıllardır ‘kült kitaplar’ arasında.”

-Stuttgarter Zeitung -

“Momo, hem çocuklar hem de yetişkinler için bir masal niteliğinde.”

-Die Welt -

“Michael Ende’nin hayal gücü ve fantazyalarla dolu bu masal-romanı dünya çapında bir başarıya ulaştı ve klasikleşti.”

-Buch aktuell-

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%55,1
%22,4
%16,3
%2
%4,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Momo ile her zaman vakit var !

Bir dakika bile durup düşünmüyoruz, öylesine otomatikleşmişiz ki, hiçbir şeye zamanımız kalmamış. Momo bu kuralları yıkıyor! Hepimizin Hora Usta'ya bir uğraması hiç de fena olmaz.  Belki bize yardım eden bir kaplumbağayla bile karşılaşırız ama duman adamlara dikkat etmek kaydıyla... Bol bol zamanınız olacaktır, yeter ki harcamasını bilin.

Farklı !

Fantastik,eğlenceli,masal kitabı tadında farklı  bir kitaptı. Momo'yu okurken çok farklı bir dünyada bulacaksınız kendinizi. Öte yandan günümüzle bağlantılarını kurarak modern zaman eleştirisi yapıldığını fark edeceksiniz. Zaman algısı ve zamanın değeri üzerinden kurgulanmış keyifli bir kitaptı.Tavsiye ederim.

momo

Modern zamanların en büyük yalanı olan "zaman tasarrufu" kavramına masalsı bir bakış açısıyla yaklaşılıyor. ⏰Dünyayı saran ve insanlardan çaldıkları zamanla hayata tutunan duman adamlar ile insanlığı ve dostlarını onların ellerinden kurtarmaya çalışan küçük kız Momo'nun hikayesi...💟Kitabın bir yerinde duman adamların hakimi " çocuklar olmasaydı insanlık çoktan bizim pençemize düşmüş olacaktı.Çünkü çocukları zaman tasarrufuna alıştırmak büyük insanları alıştırmaktan daha güçtür."diyor. İşte bu yüzden içinizde ki çocuğu kaybetmeyin derim. Çünkü en çok çocuklar bilir dostlarla, sevgiyle ve neşeyle yaşanılan anların kıymetini... Oynanan oyunların👫, okunan kitapların📚, dinlenilen şarkıların🎵, yapılan sohbetlerin💭, içilen kahvelerin☕, kurulan hayellerin🍭 zaman israfı olmadığını, aksine yaşamın ve mutluluğun kaynağı olduğunu...