Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Mokusei Kitap Açıklaması


Hollandalı fotoğrafçı Arnold Pessers, Japon bir modelin Fuji Dağı’nın önünde resmini çekmek için Tokyo’ya gider. Kendisine poz vermesi için seçtiği Japon modelle tutkulu bir aşk yaşar. Batılı bir adam ile Japon bir genç kızın sıradan aşkından öteye taşınır ilişkileri. Pessers, güzel kokulu bir Japon çiçeğinin adını verdiği sevgilisiyle yaşadıklarının ışığında mekân, fotoğraf, dil, doğa, Batı, Doğu, sanat ve felsefeye farklı bir pencereden bakmaya başlar.
Hollanda’nın en tanınmış yazarlarından Cees Nooteboom, Mokusei!de tutkuyu sözcüklere dökerken aynı zamanda bir aşk öyküsünün çerçevesinde uygarlıklar, sanat ve edebiyat üzerine incelikli ve derin gözlemler sunuyor.Sayfa Sayısı: 72

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Cees Noteboom: Post-modernizm tümüyle saçmalık

Cees Noteboom’un Türkçede yayımlanan kitaplarından biri, kısacık bir novella olan ‘Mokusei!’ , Japon bir kadının aşkıyla kendini Japonya’ya vuran Amsterdamlı bir fotoğrafçının hikayesini anlatıyor. Romanda kendi toplumunda bulamadığı bir şeylerin arayışıyla Doğu’ya göç eden bir aşık profili var. İşte ben de bahar gelir gelmez kendi ülkemde eksik olan bir şeylerin hasretiyle kendimi Amsterdam’a atıyor, yazarla bir söyleşi gerçekleştirip yine kürkçü dükkanına, ülkeme geri dönüyorum.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.